pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Niesakramentalna miłość, wierność i uczciwość
Tytuł książki:

Niesakramentalna miłość, wierność i uczciwość

Autor książki:

Jerzy Grzybowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 216 s.
Wymiar: 110x180 mm
EAN: 9788372569042
ISBN: 978-83-7256-904-2
Data: 2009-04-20
16.92  18.00  1.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

We wstępie do swej najnowszej książki autor napisał: Potrzebna jest jasna wykładnia duszpasterstwa niesakramentalnych. To duszpasterstwo nie przyklepuje krzywdy rozbitych rodzin, nie przyklepuje grzechu. Nie może oznaczać spokojnej przystani dla – nie cofnę się przed drastycznym porównaniem – małżeńskich Judaszy, którzy chodzili z Jezusem, jadali z Nim, a potem go zdradzili. Duszpasterstwo niesakramentalnych nie jest spokojną przystanią budowania swojego bycia "w porządku” z Panem Bogiem, z jednym wyjątkiem – a mianowicie, niemożliwością przystępowania do Komunii św. Nie jest miejscem rozwijania samej tylko pobożności. Bardzo łatwo pobożnością zagłuszyć głos sumienia, wmawiać sobie, że przecież się spełnia wszystkie zalecenia Kościoła dla małżeństw niesakramentalnych, a Kościół naucza, że niesakramentalni nie są poza Kościołem, ale nawet go tworzą.
Tak, tworzą go w sposób bardzo szczególny wtedy, kiedy stają w nim w prawdzie przed Bogiem i w prawdzie przed samym sobą. Chciałbym, by ta książka pomogła stawać w prawdzie przed samym sobą wszystkim, którzy rozstali się ze swoimi współmałżonkami, którzy zawarli nowe związki, uważają, że są w porządku, ale i była pomocna dla tych, którzy pragną głębokiego, prawdziwego pojednania i doświadczenia miłosierdzia Bożego.

Książka "Niesakramentalna miłość, wierność i uczciwość" - Jerzy Grzybowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Pomoc. Misjonarzy Krwi Chrystusa. Książka posiada 216 stron i została wydana w 2015 r. Cena 16.92 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jerzy Grzybowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Za zasłoną - okładka książki

Za zasłoną

Carver Alan Ames
Z Panem Bogiem w łagrach - okładka książki

Z Panem Bogiem w łagrach

ks. Stanisław Ryżko
Produkty podobne: