pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Miłość nie zna Granic. Życie i cierpienie największej węgierskiej...
Książki »
Tytuł książki:

Miłość nie zna Granic. Życie i cierpienie największej węgierskiej stygmatyczki. Seria: Mistycy i wizjonerzy

Autor książki:

Erzsebet Galgoczy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fronda
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788380795075
ISBN: 978-83-8079-507-5
Data: 2020-05-22
23.84  34.90  11.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Miłość nie zna Granic. Życie i cierpienie największej węgierskiej stygmatyczki. Seria: Mistycy i wizjonerzy - Erzsebet Galgoczy - opis książki:

Zapiski węgierskiej katoliczki, która przez 42 lata trwała w doświadczeniu choroby, przyjęła i nosiła na swoim ciele widoczne znaki męki Chrystusa - stygmaty. Połączenie powolnego fizycznego wyniszczania z głęboką, intymną więzią z Chrystusem i Maryją, przerażający ból i duchowa, szlachetna radość - mogą stanowić rodzaj chrześcijańskiego świadectwa na wskroś szokujący. W tej zdumiewającej książce Erzsebet wyprowadza nas na teren wręcz przeklęty, w obszar ludzkiego cierpienia, gdzie wydaje się, że Bóg zbankrutował, by w samym środku osobistego piekła na ziemi ogłosić nam potęgę Zmartwychwstałego, zaświadczyć o tym, że miłość Boga pełnym blaskiem potrafi zajaśnieć w samym sercu ludzkiej kruchości. W każdym razie czeka czytelnika potężna konfrontacja z treścią tej książki. Nasze poglądy o życiu i jego sensie, nasze lęki i aspiracje, a zwłaszcza gotowe i uporządkowane pojęcia religijne i egzystencjalne zderzą się niewątpliwie z doświadczeniem tej małej Węgierki.

Co Bóg chciał zakomunikować współczesnemu pokoleniu poprzez znak, jakim była historia tej kobiety, żyjącej w trudnych czasach, gdy Węgry zanurzone były najpierw w mroku wojen, a potem w chorej rzeczywistości ateistycznego komunizmu?

Ze wstępu ks. Prof. Roberta Skrzypczaka

"Moje męczarnie miały głębokość morza, ale było w nich również sięgające nieba szczęście" - pisała Erzsebet po 28 latach cierpienia. - "Nie ma na ziemi człowieka, z którym chciałabym się zamienić, nawet dzisiaj, gdy w moim ciele nie ma nic zdrowego. Jest mi bardzo dobrze".

Oddawała siebie za grzechy innych. Cierpienie zbliżało ją do Chrystusa, a z Nim i Jego Matką łączyła ją niezwykle intymna relacja.

Książka „Miłość nie zna Granic. Życie i cierpienie największej węgierskiej stygmatyczki. Seria: Mistycy i wizjonerzy” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Fronda. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2020 r. Cena 23.84 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Miłość nie zna Granic. Życie i cierpienie największej węgierskiej..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Człowiek duchowość, ekonomia. Impulsy - okładka książki
Człowiek duchowość, ekonomia. Impulsy myśli o.... Jarosław Michalski, Monika Wolińska (red.)
Człowiek duchowość, wychowanie. - okładka książki
Człowiek duchowość, wychowanie. Impulsy myśli... Anna Fidelus, Jarosław Michalski (red.)
Produkty podobne: