pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Milczący przewodnicy. Jak rozumieć i doskonalić swój umysł
Tytuł książki:

Milczący przewodnicy. Jak rozumieć i doskonalić swój umysł

Autor książki:

Steve Peters

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 135x215 mm
EAN: 9788381167734
ISBN: 978-83-8116-773-4
Data: 2019-12-05
33.52  45.00  11.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Kolejny bestseller autora Paradoksu Szympansa!
Milczący przewodnicy to książka, która w przystępny sposób opisuje niektóre aspekty neuronauki i psychologii rozwijającego się mózgu, podświadomości, zachowań, formowania się nawyków i innych powiązanych tematów. Następnie przedstawia czytelnikowi dziesięć przykładowych pomocnych nawyków i oferuje mu praktyczne pomysły i sugestie, ułatwiające autoanalizę.

Książka ma dwa cele:
Pomóc czytelnikowi zrozumieć możliwe źródła niezdrowych i destrukcyjnych wyuczonych zachowań i przekonań, a następnie przedstawić mu sposoby na zastąpienie ich konstruktywnymi nawykami. Wesprzeć rodziców, nauczycieli i opiekunów w pracy z dziećmi i zaoferować im konkretne pomysły na to, jak pomóc dzieciom rozwijać zdrowe i konstruktywne nawyki, zapobiegając jednocześnie powstawaniu tych niezdrowych i destrukcyjnych. Przykłady niekonstruktywnego myślenia, zachowań i nawyków, które można zmienić:
Przesadny samokrytycyzm Lęk przed porażką i morderczy perfekcjonizm Zamartwianie się i reagowanie na trudności w przesadny sposób Prokrastynacja, czyli nawyk przekładania na później Niskie poczucie własnej wartości Przykłady konstruktywnego myślenia, zachowań i nawyków:
Przechodzenie do porządku dziennego nad błędami Pozytywne myślenie Umiejętność mówienia o uczuciach Umiejętność szukania pomocy Proaktywność

Książka "Milczący przewodnicy. Jak rozumieć i doskonalić swój umysł" - Steve Peters - oprawa twarda - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2019 r. Cena 33.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Steve Peters - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Lęk i fobia - okładka książki

Lęk i fobia

Edmund J. Bourne
Produkty podobne:
Seks a zdrowie psychiczne - okładka książki

Seks a zdrowie psychiczne

Marta Dębowska, Agata Szulc, Piotr Gałecki (red.)