pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Mikologia co nowego?

Grzyby - jadalne, trujące - zbieranie grzybów
Dane szczegółowe:
Wydawca: Cornetis
Rok wyd.: 2008
Oprawa: twarda
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788361415008
ISBN: 978-83-6141-500-8
Data: 2012-05-08
Cena wydawcy: 74.99 złpozycja niedostępna

Mikologia co nowego? - opis książki:

W ostatnich latach nastąpił wyraźny postęp w mikologii lekarskiej. Poznano nowe metody identyfikacji patogennych grzybów oraz mechanizmy odpowiedzialne za ich chorobotwórczość. Udało się również wprowadzić do leczenia nowe leki. Stymulacją do nowych badań była wzrastająca liczba zachorowań na grzybice skórne i narządowe, które często doprowadzają do śmierci.

Mikologia lekarska jest dziedziną obejmującą wszystkie specjalności medycyny ludzkiej oraz weterynaryjnej. W Polsce aktywnych jest obecnie wiele ośrodków naukowych, dotyczy to zarówno Wydziałów Lekarskich, jak i Weterynaryjnych. Zacieśnia się też współpraca między nimi.

Do rozwoju tej specjalności medycznej w dużym stopniu przyczyniają się też czasopisma naukowe publikujące wyniki najnowszych badań z dziedziny mikologii lekarskiej oraz liczne, polskie i zagraniczne, konferencje naukowe. Prezentowana książka zawiera doniesienia z ostatnich lat przygotowane przez najlepszych polskich specjalistów. Czytelnika może zastanowić, na pozór dość przypadkowy, układ rozdziałów tej publikacji. Logiczne byłoby jej rozpoczęcie od rozdziału IX zatytułowanego Współczesne poglądy na taksonomię, pochodzenie i naturę grzybów". Celem przyjętej kolejności zebranego przez autorów materiału było jednak potraktowanie całości nie tylko jako podręcznika akademickiego, ale zestawienia wyników najnowszych obserwacji klinicznych i laboratoryjnych z zakresu mikologii. Układ nie świadczy też o wadze przedstawionych osiągnięć. Ma on zachęcić do studiowania publikacji od dowolnego miejsca i powracania do rozdziałów jeszcze niepoznanych.

"Mikologię - co nowego " można traktować jako kontynuację podręcznika Zarys mikologii lekarskiej" wydanego przez Volumed przed 10 laty.

Wprowadzenie - prof. dr hab. Eugeniusz Baran

Książka „Mikologia co nowego?” - oprawa twarda - Wydawnictwo Cornetis.

Książka posiada 264 stron i została wydana w 2008 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Mikologia co nowego?"
Produkty podobne:
Zarys mikologii dla pielęgniarek - okładka książki
Zarys mikologii dla pielęgniarek Elżbieta Krajewska-Kułak
Zakażenia szpitalne w onkologii - okładka książki
Zakażenia szpitalne w onkologii Andrzej W. Szawłowski (red.)
Mikrobiologia lekarska - okładka książki
Mikrobiologia lekarska Piotr B. Heczko, Marta Wróblewska, Agata Pietrzyk (red.)
Złamania wyrostka kłykciowego żuchwy - okładka książki
Złamania wyrostka kłykciowego żuchwy Marcin Kozakiewicz (red.)