pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Miejsca Holocaustu w Europie
Tytuł książki:

Miejsca Holocaustu w Europie

Autor książki:

Martin Winstone

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bellona
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 600 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788311143449
ISBN: 978-83-1114-344-9
Data: 2017-10-13
46.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Holocaust - mord dokonany w trakcie II wojny światowej na sześciu milionach Żydów przez nazistów - to największa zbrodnia w dziejach ludzkości, przeprowadzona na skalę przewyższającą znacznie pozostałe akty ludobójstwa, tak charakterystyczne dla XX wieku. Z tragedią tą związane są tysiące miejsc rozrzuconych po całej Europie. Z wyjątkiem nielicznych dobrze znanych, większość popadła po wojnie w zapomnienie, a ich nazwy pozostały jedynie w świadomości ofiar, prześladowców i garstki historyków. Niewielu ludziom przychodziło na myśl odwiedzanie takich miejsc. Sytuacja uległa jednakże zdecydowanej zmianie w ciągu ostatnich lat i obecnie miliony ludzi podróżują każdego roku do dawnych obozów, gett i masowych mogił.

Gdy wspomnienia uciekają z pamięci naocznych świadków, a ich liczba z każdym kolejnym rokiem nieubłaganie maleje, upamiętniane miejsca odgrywają rolę memento. O ile opowieści ofiar i prace historyków powinny być traktowane zawsze jako podstawa wiedzy o Holocauście, o tyle obejrzenie na własne oczy rozległych pozostałości obozu w Birkenau czy uświadomienie sobie w trakcie zwiedzania Treblinki, jak niewielkiej potrzeba przestrzeni do wymordowania miliona ludzkich istnień, może zmienić sposób, w jaki postrzegamy świat.

Książka "Miejsca Holocaustu w Europie" - Martin Winstone - oprawa twarda - Wydawnictwo Bellona. Książka posiada 600 stron i została wydana w 2017 r. Cena 46.98 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Historia w wersji popularnej - okładka książki
Historia w wersji popularnej Izolda Kiec, Izabela Kowalczyk (red.)
Raporty z Auschwitz - okładka książki
Raporty z Auschwitz Witold Pilecki
Broń sieczna - okładka książki
Broń sieczna Józef Łepkowski
Produkty podobne:
Skrwawione ziemie - okładka książki
Skrwawione ziemie Timothy Snyder
Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy - okładka książki
Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę... Wojciech Polak, Sylwia Galij-Skarbińska