pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Michasik uczy się odwagi w języku ukraińskim. Michasik wuczytsa mużosti

Autor książki:

Paulina Chmurska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bookolika
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 32 s.
Wymiar: 200x200 mm
EAN: 9788367237062
Data: 2022-05-31
11.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

"Michasik i Sonia w języku ukraińskim" to seria wydawnicza skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Treść książek pomaga rozwiązywać trudności z jakimi borykają się dzieci w tym okresie. Każda z części jest osobnym opowiadaniem, w którym bohaterowie po raz pierwszy stykają się z daną sytuacją, odczuwają wyraziste emocje, uzyskują wsparcie dorosłych.

Opowiadania mają charakter historii wspierających empatyczne podejście do rozwoju emocjonalnego, znajdowanie mocnych stron dziecka, nauki radzenia sobie z porażkami. Poruszają również kwestie wartości nierezygnowanie z marzeń i dążeń, szukania rozwiązań, pracy zespołowej, budowania przyjaźni, mówienie o tym co się czuje, umiejętności słuchania innych oraz budowania dobrych relacji z rówieśnikami.

Michasik to niezwykle ciekawski i radosny króliczek, który wkracza w świat relacji z rówieśnikami. Spotyka różne osobowości i uczy się, że każdy z nas jest inny i na każdą sprawę można patrzeć na wiele sposobów. Michasik zauważa też, że czasami ma na coś ochotę, a innego dnia woli zająć się czymś innym. Jak o tym opowiedzieć, żeby nie zrobić przykrości przyjaciołom Jak poradzić sobie z tym co czuje, kiedy ktoś bawi się jego ulubiona zabawką A co zrobić, gdy mama zajmuje się jego młodsza siostrą, a jemu właśnie potrzebna jest jej uwaga Wszystkiego musi się nauczyć. "Michasik uczy się odwagi" to książka, w której Michasik styka się z lękiem. W trakcie swoich przygód nauczy się, że strach ma różne odcienie. Mogą to być lekkie obawy, można się bardzo czegoś przestraszyć lub bać się po prostu nieznanego. Na końcu jednak Michasik zauważa, że strach może być potrzebny. Zwłaszcza wtedy, gdy ostrzega i pomaga uniknąć rzeczy nieprzyjemnych. Należy go tylko lepiej poznać. Czasem warto posłuchać strachu, a czasem trzeba go oswoić

Książka "Michasik uczy się odwagi w języku ukraińskim. Michasik wuczytsa mużosti" - Paulina Chmurska - oprawa miękka - Wydawnictwo Bookolika. Książka posiada 32 stron i została wydana w 2022 r. Cena 11.08 zł. Zapraszamy na zakupy!