pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Miasto młodych wilków
Tytuł książki:

Miasto młodych wilków

Autor książki:

Mariusz Sz.

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poligraf
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788378567929
ISBN: 978-83-7856-792-9
Data: 2018-06-11
24.05  35.00  10.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Miasto młodych wilków - Mariusz Sz. - opis książki:

Pruszków - ta nazwa dla wielu ludzi jest synonimem jednego - Mafii.

W latach dziewięćdziesiątych Mariusz Sz. wychował się w tym specyficznym mieście. Jako nastolatek niemal codziennie spotykał na ulicy gangsterów, którzy dzięki amnestii, ogłoszonej przez ówczesnego prezydenta, opuścili przedterminowo więzienne mury. Potężni faceci z licznymi tatuażami na swoim ciele często przesiadywali przy fontannie znajdującej się na przeciwko bloku, w którym mieszkał autor opowiadania. Jedno jest pewne, m.in. w tym miejscu rodziły się pomysły na dominowanie w świecie przestępczym, zdobywanie nielegalnej fortuny, co przekładało się na późniejsze uroki luksusowego życia. Mieszkańcy Pruszkowa, którzy czuli przed nimi respekt, omijali ich szerokim łukiem, co dotyczyło także policji, w której w ówczesnym czasie panował chaos po przekształceniach z MO.

W ww. towarzystwie nie zabrakło liderów młodszego pokolenia - Jarosława S. ps. "Masa" oraz Wojciecha K. ps. "Kiełbasa". Charyzmę, jaką posiadali Jarek i Wojtek, można porównać do magnesu, który przyciągał do siebie coraz więcej młodych i gniewnych chłopaków gotowych dla nich pracować. Szastali forsą, jeździli drogimi samochodami, a kobiety, które można było spotkać w ich towarzystwie, wyglądały jak dziewczyny z okładek Playboya. Zafascynowani tymi, którzy mieli duży wpływ na to, którą drogą wejdą w dorosłe życie, Mariusz i jego najbliżsi kumple dostali się do przestępczego kręgu. W niedługim czasie, pokonując szczeble gangsterskiej hierarchii, stali się młodymi wilkami mafii pruszkowskiej. Jak to się wszystko zaczęło? Dowiecie się, czytając pierwszą część prawdziwej historii, którą napisał ochroniarz najsławniejszego świadka koronnego w Polsce.

Piotr Szatkowski
Dziennikarz śledczy

Książka „Miasto młodych wilków” - oprawa miękka - Wydawnictwo Poligraf. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2018 r. Cena 24.05 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Miasto młodych wilków"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Gdańsk jako wspólnota - okładka książki
Gdańsk jako wspólnota Paweł Adamowicz