pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Miasto które nie istniało

Autor książki:

Owen Matthews

Dane szczegółowe:
Wydawca: Amber
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400 s.
EAN: 9788324172177
ISBN: 978-83-2417-217-7
Data: 2020-10-13
31.02 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

FREDERICK FORSYTH poleca: "Fascynujące" i zatrważająco autentyczne".

Kryminał miesiąca "Sunday Timesa" oparty na niewiarygodnych wprost faktach.

W mieście, które nie istniało w Związku Radzieckim, stworzono współczesny armagedon?
Rok 1961. Głęboko w lasach środkowego Związku Radzieckiego ukryte jest miasto, którego nie ma na żadnej mapie: zwane Arzamas-16. Naukowcy, technicy i inżynierowe pracują tu nad zbudowaniem najpotężniejszej broni nuklearnej, jaką świat miał kiedykolwiek zobaczyć - trzy tysiące razy potężniejszej od bomby zrzuconej na Hiroszimę.

Dziesięć dni przed testem bomby młody fizyk zostaje znaleziony martwy. Jego ciało zawiera radioaktywną truciznę w ilości, która wystarczyłaby do uśmiercenia tysięcy ludzi. Władze Arzamasu są przekonane, że było to samobójstwo - chcą pozbyć się ciała i zapomnieć o całym wydarzeniu.

Jednak kogoś w Moskwie zaniepokoiło to, co dzieje się w tym dziwnym, odciętym od świata miejscu. Major Aleksander Wasin - oficer KGB - zostaje wysłany do Arzamasu w celu zbadania sprawy. To, co znajduje na miejscu, nie przypomina niczego, z czym zetknął się do tej pory... Będzie musiał się zmierzyć z najtęższymi umysłami Związku Radzieckiego: ekscentrykami, patriotami i dysydentami, którzy - ponieważ ich praca ma tak kluczowe znaczenie dla państwa - cieszą się wolnością; mogą myśleć, żyć i kochać tak, jak im się podoba. W Arzamasie nic nie może stanąć na przeszkodzie realizacji projektu. Nawet morderstwo?
OWEN MATTHEWS jest historykiem, autorem uznanych i nagradzanych książek historycznych, które przetłumaczono na blisko 30 języków. Został nominowany do nagrody Guardian First Book Award i Orwell Prize for Political Writing.

Książka "Miasto które nie istniało" - Owen Matthews - oprawa miękka - Wydawnictwo Amber. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2020 r. Cena 31.02 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.