pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Milczenie czasu

Autor książki:

Ragnar Jónasson

Dane szczegółowe:
Wydawca: Amber
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
EAN: 9788324173907
ISBN: 978-83-2417-390-7
Data: 2021-04-21
24.40 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

SERIA MROCZNA WYSPA LODU tom 3
"Czyż Jónasson nie jest najlepszym autorem kryminałów naszych czasów? To prawdziwy mistrz gatunku!" Times
Co 30 sekund na świecie sprzedaje się 1 książka Jónassona!
Od fenomenalnego debiutu islandzkiego mistrza - "Milczenia lodu" - minęło 5 lat.

Lata 2020 i 2021 przynoszą mu drugą falę triumfu: kolejny milion sprzedanych powieści, przygotowania do seriali i tytuł najlepszego autora kryminałów naszych czasów!
Prawdy nie pogrzebie czas. Ani zbrodnia?
Siglufjördur - mroczne miasteczko na północy Islandii. Tu nikt nie ufa nikomu, a samotność przytłacza jak arktyczna noc. Ari Thór, młody policjant, niedoszły filozof i ksiądz z bolesną przeszłością, walczy tu ze zbrodnią równie nieustępliwie jak z samym sobą?
Atak zabójczego wirusa i odcięcie Siglufjördur od świata kwarantan­ną nie powstrzyma Ariego od wyjaśnienia ponurej zbrodni sprzed pół wieku. Na pomoc może liczyć tylko ze strony Ísrún, dziennikarki z Reykjavíku, która prowadzi własne, coraz bardziej przerażające śledztwa w sprawie zabójs­twa syna polityka i porwania dziecka.

Dawne zbrodnie splatają się z obecnymi, a winy sprzed lat nie umierają i mają dramatyczne zakończenie.

RAGNAR JÓNASSON - islandzki prawnik i wykładowca - pisarski kunszt szlifował jako tłumacz Agathy Christie. Jego twórczość wyróżnia elegancja stylu, szacunek dla słowa, oszczędność środków, poetyckość przejmujących obrazów, prawda psychologiczna postaci innych, niż dotąd spotykane w literaturze kryminalnej. Jónasson z wirtuozerią i empatią opowiada o uczuciach i o samotności. W 2015 roku zdobył międzynarodowe uznanie "Milczeniem lodu", które - wydane bez reklamy przez małe wydawnictwo - nieoczekiwanie zajęło 1. miejsce w Amazonie, wyprzedzając Stiega Larssona.

Obecnie obie serie "Mroczna wyspa lodu" i "Hulda" - sprzedane w ponad 2 milionach egzemplarzy - wydawane są w 32 krajach, obsypywane nagrodami, znakomitymi recenzjami. Królują na listach bestsellerów w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Francji, Niemczech!

Książka "Milczenie czasu" - Ragnar Jónasson - oprawa miękka - Wydawnictwo Amber. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2021 r. Cena 24.40 zł. Zapraszamy na zakupy!