pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Metodyka sporządzania pism procesowych w sprawach karnych, cywilnych,...
książka:

Metodyka sporządzania pism procesowych w sprawach karnych, cywilnych, gospodarczych i administracyjnych

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 664 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788327804235
ISBN: 978-83-2780-423-5
Data: 2014-02-20
pozycja niedostępna

Metodyka sporządzania pism procesowych w sprawach karnych, cywilnych, gospodarczych i administracyjnych - Aleksandra Cempura, Anna Kasolik - opis książki:

Aby prawidłowo przygotowywać pozwy, apelacje, akty oskarżenia, należy poznać przede wszystkim pewne ogólne schematy opracowywania takich pism, wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby jak najlepiej wykorzystać wiadomości faktyczne, na których opiera się sporzą-dzanie pisma. Oddajemy do rąk Czytelników kolejne wydanie publikacji, która jest w tym zakresie doskonałą pomocą - zawiera omówienie najważniejszych pism procesowych sporządzanych w toku postępowań oraz propozycję czynności, jakie należy podjąć w celu ich poprawnego i skutecznego wniesienia. Wzory pism przedstawiono w sposób praktyczny, z objaśnieniem i wskazaniem przykładów czynności podejmowanych w określonych sytuacjach procesowych. Dodatkowo uwzględniono orzecznictwo Sądu Najwyższego, które ukształtowało praktykę sądową. Tym, co odróżnia niniejszą publikację od innych pozycji dostępnych na rynku, jest kompleksowe omówienie zarówno poprawności wydawanego w sprawie orzeczenia, jak i całego toku postępowania.

Nowością w tym wydaniu jest zmieniona i znacznie poszerzona część gospodarcza. Uwzględniono w nim również zmiany legislacyjne, które weszły w życie w czasie, jaki upłynął od poprzedniego wydania.

Książka skierowana jest w szczególności do aplikantów, którzy podczas odbywania aplikacji powinni zdobyć podstawową wiedzę o technice sporządzania pism procesowych, aby później doskonalić się w tej materii. Opracowanie adresowane jest również do prawników praktyków, którzy mają szansę ulepszyć wypracowane już techniki lub zwrócić uwagę na te elementy, które dotychczas były pomijane.

Książka „Metodyka sporządzania pism procesowych w sprawach karnych, cywilnych, gospodarczych i administracyjnych” - oprawa miękka - Wydawnictwo LexisNexis.

Książka posiada 664 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Metodyka sporządzania pism procesowych w sprawach karnych, cywilnych,..."
Aleksandra Cempura, Anna Kasolik - autor m.in.:
Metodyka sporządzania umów gospodarczych - okładka książki
Metodyka sporządzania umów gospodarczych Aleksandra Cempura, Anna Kasolik;
Metodyka sporządzania pism procesowych - okładka książki
Metodyka sporządzania pism procesowych w sprawach... Aleksandra Cempura, Anna Kasolik;