pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Medycyna przedszpitalna w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym

Dane szczegółowe:
Wydawca: PZWL
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 860 s.
Wymiar: 200x240 mm
EAN: 9788301225520
ISBN: 978-83-0122-552-0
Data: 2022-09-30
201.22  219.00  17.78 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Medycyna przedszpitalna w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym to pierwsza publikacja na rynku polskim, która omawia dobre praktyki postępowania klinicznego w LPR.

Praktyczna, bogato ilustrowana, oryginalna publikacja łączy ze sobą elementy medycyny ratunkowej, anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny lotniczej, zarządzania i psychologii. Przybliża kulisy prawidłowych decyzji klinicznych lekarzy zarówno podczas wylotów do zdarzeń, jak i lotniczych transportów międzyszpitalnych.

Podręcznik został przygotowany przez najlepszych polskich specjalistów, pracujących na co dzień w LPR.

Autorzy dzielą się z Czytelnikami nie tylko wiedzą kliniczną, lecz także praktyką, doświadczeniem, trudnymi sytuacjami i przede wszystkim wielkim zamiłowaniem do swojego zawodu.

Książka z pewnością zainteresuje nie tylko osoby współpracujące na co dzień z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, lecz także lekarzy medycyny ratunkowej, studentów medycyny, osoby pracujące w szpitalnych oddziałach ratunkowych i centrach urazowych. To podstawowa lektura dla kandydatów na członka załogi pogotowia lotniczego i personelu współpracującego z LPR - dyspozytorów, ratowników i pielęgniarek.

Książka rozpoczyna się rysem historycznym, z wyjątkowymi zdjęciami udostępnionymi m.in. przez Muzeum Ratownictwa w Krakowie.

Kolejne rozdziały omawiają zarządzanie kliniczne i współpracę z innymi jednostkami Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Autorzy dzielą się z czytelnikami specjalistyczną wiedzą zawodową, opisując takie tematy jak: flota i możliwości operacyjne LPR, wpływ czynników zewnętrznych na misje lotnicze, lotniczy transport medyczny, zdarzenia masowe, techniki linowe, zdarzenia niepożądane i bezpieczeństwo, rolę Członka Załogi HEMS (Cza H-a).

Część kliniczna to szczegółowe omówienia takich tematów jak: RKO w sytuacjach szczególnych, urazy czaszkowo-mózgowe, obrażenia wielomiejscowe i ciężkie krwotoki, ostre stany kardiologiczne i neurologiczne, oparzenia, zatrucia, wybrane stany położnicze, pacjent pediatryczny, hipotermia, leki, czy choroby zakaźne.

Autorzy łączą teorię z praktyką, omawiając: monitorowanie pacjenta, zabezpieczenie drożności dróg oddechowych, analgosedację, wentylację zastępczą, procedury inwazyjne, urządzenia do kompresji mechanicznej klatki piersiowej, USG w medycznych czynnościach ratunkowych.

Czytelnicy znajdą również w książce rozdziały prawne, zasady kontaktu z mediami i wiele ciekawych sytuacji klinicznych.

Książka "Medycyna przedszpitalna w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym" - oprawa miękka - Wydawnictwo PZWL. Książka posiada 860 stron i została wydana w 2022 r. Cena 201.22 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]