pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Mediacje w społeczeństwie otwartym
Tytuł książki:

Mediacje w społeczeństwie otwartym

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gaskor
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 372 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788393343157
ISBN: 978-83-9334-315-7
Data: 2012-05-10
Cena wydawcy: 69.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Negocjacje i mediacje w sferze
Negocjacje i mediacje w sferze publicznej 61.59 zł pozycja dostępna!

Mediacje w społeczeństwie otwartym - opis książki:

Mediacje w społeczeństwie otwartym to opracowanie, w którym zawarte zostały analizy i refleksje dotyczące prawnych, socjologicznych, psychologicznych i ekonomicznych aspektów prowadzenia mediacji w obszarze działania władz publicznych.

Sędziowie, prokuratorzy, mediatorzy, a także przedstawiciele nauki przedstawiają aktualne uwarunkowania działania tej instytucji w karnym postępowaniu przygotowawczym, postępowaniu sądowym, a także w sferze działania administracji publicznej i władzy ustawodawczej.

Książka adresowana jest zarówno do osób zajmujących się naukowo problematyką mediacji, jak i praktyków. Poszczególne opracowania przedstawiają nie tylko skalę tych problemów, ale zawierają również prognozy, a także wskazówki, które można wykorzystać w praktyce. W publikacji omówiono m. in.: - proceduralne bariery prowadzenia mediacji, - problem charakteru motywacji do kierowania spraw do mediacji, - problem psychopatii stron - jako przesłanki negatywnej prowadzenia mediacji, - zjawisko wiktymizacji wtórnej, - mediację transgraniczną w obrocie gospodarczym zarówno na rynku globalnym, jak i w Unii Europejskiej, - mediacje elektroniczne (ODR) w wymiarze transgranicznym.

Książka „Mediacje w społeczeństwie otwartym” - oprawa miękka - Wydawnictwo Gaskor. Książka posiada 372 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""