pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mechanika kwantowa. Teoria nierelatywistyczna. Seria: Fizyka teoretyczna

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 704 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 978830116780601
ISBN: 978-83-0116-780-6
Data: 2011-12-02
pozycja niedostępna

Opis książki:

Legendarny podręcznik - nowa edycja! Seria FIZYKA TEORETYCZNA, autorstwa L. D. Landaua i J. M. Lifszyca, to klasyczne podręczniki znane i cenione przez fizyków na całym świecie. Książki te zyskały ogromną popularność przede wszystkim dzięki zwięzłej, bardzo klarownej i logicznej prezentacji materiału, tak bardzo charakterystycznej dla Landaua i Lifszyca.
Po latach nieobecności na polskim rynku w ręce Czytelników trafia Mechanika kwantowa. Teoria nierelatywistyczna. Na mechanice kwantowej jest oparta kwantowa teoria materii (dotycząca fizyki mikroświata). Współczesna teoria struktury i własności materii obejmuje problemy budowy i trwałości atomów oraz zagadnienia związane z absorpcją i emisją promieniowania elektromagnetycznego przez atomy i struktury wieloatomowe. Nierelatywistyczną mechanikę kwantową stosuje się w odniesieniu do ciał poruszających się z prędkościami dużo mniejszymi od prędkości światła.
W podręczniku zostały omówione kolejno takie zagadnienia, jak: podstawowe pojęcia mechaniki kwantowej, równanie Schrödingera, energia, pęd i moment pędu, ruch w polu o symetrii sferycznej, rachunek zaburzeń, spin, identyczność cząstek, atom, cząsteczki dwu- i wieloatomowe, struktura jądra atomowego, ruch w polu magnetycznym, zderzenia elastyczne i nieelastyczne.
Pewne czysto matematyczne rozważania Autorzy zawarli w końcowym rozdziale Uzupełnienia matematyczne.
Na uwagę zasługują zadania związane bezpośrednio z głównym nurtem wykładu. Są one podane wraz z rozwiązaniami i komentarzami, co z pewnością ułatwi studentom zrozumienie materiału.

Książka "Mechanika kwantowa. Teoria nierelatywistyczna. Seria: Fizyka teoretyczna" - Lew D. Landau, Jewgienij M. Lifszyc - oprawa twarda - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 704 stron i została wydana w 2011 r.