pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Maszyna różnicowa

Autor książki:

William Gibson, Bruce Sterling

Dane szczegółowe:
Wydawca: Mag
Rok wyd.: 2010
Oprawa: twarda
Ilość stron: 380 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788374801867
ISBN: 978-83-7480-186-7
Data: 2010-10-29
Cena wydawcy: 39.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Rok 1855: Napędzana energią parowych maszyn cybernetycznych rewolucja przemysłowa rozwija się niepowstrzymanie. Charles Babbage doskonali swoją maszynę analityczną, era komputerów rozpoczyna się sto lat wcześniej niż w naszym świecie. Troje niezwykłych bohaterów podejmuje wyścig na spotkanie z historią – i z przyszłością: Sybik Gerrard – kobieta upadła, kochanka polityka, córka luddystycznego agitatora; Edward Mallory, zwany "Lewiatanem” - eksplorator i paleontolog; Laurence Oliphant – dyplomata, mistyk, szpieg.
Ich przygoda zaczyna się od znalezienia pudełka perforowanych kart do maszyny, których pochodzenia i przeznaczenia nie potrafią wyjaśnić. A komuś zależy na tych kartach tak bardzo, że jest gotów dla nich zabijać...
Stanowiąca połączenie kryminału z thrillerem historycznym Maszyna różnicowa to współczesne arcydzieło dwóch spośród najwybitniejszych współczesnych autorów science fiction. Oto olśniewający i niepowtarzalny twór wyobraźni Gibsona i Sterlinga, powieść prowokacyjna, nieodparta i wizjonerska, która stworzyła podwaliny gatunku nazywanego dzisiaj "steampunkiem”.

Książka "Maszyna różnicowa" - William Gibson, Bruce Sterling - oprawa twarda - Wydawnictwo Mag. Książka posiada 380 stron i została wydana w 2010 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]