pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Masnawi I

Dane szczegółowe:
Wydawca: Barbelo
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 140x100 mm
EAN: 9788364299216
ISBN: 978-83-6429-921-6
Data: 2015-02-18
24.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Masnawi I - Dżalaloddin Rumi - opis książki:

"Masnawi" - monumentalne dzieło Dżalaloddina Rumiego uznane jest za jedno z największych arcydzieł literatury światowej i najważniejszy po Koranie tekst mistyczny islamu. Do tej pory przetłumaczone zostało na 17 języków, a obecnie, z wielką radością, przedstawiamy polskiemu czytelnikowi pierwszy fragment "Masnawi". Będzie to pierwszy, kompletny przekład "Masnawi" z języka perskiego, który ukazuje się w Polsce, a jednocześnie przekład w pełni poetycki, co jest rzeczą unikalną w skali światowej. Autorem przekładu jest Albert Kwiatkowski.

Liczący sobie ok. 45 000 wersów traktat mistyczny ukaże się w 6 tomach wraz z przypisami, słownikiem terminów sufickich i innymi dodatkami. Niniejsze wydanie stanowi wersję kieszonkową - dla każdego tomu "Masnawi" ukażą się cztery książeczki w wersji pocket. Razem 24 książeczki. Oto pierwsza z nich.

"Masnawi" jest niekiedy określane jako "odsłonięcie Koranu" (kashshaf al-Qur an). Wgłębienie się w treść tego dzieła może dać czytającemu intuicyjny wgląd w wiele boskich tajemnic i przekazać w poetyckiej formie esencję islamu, nie tylko w kontekście czysto religijnym, ale również uniwersalnym.

Dżelaladdin Rumi (1207-1273), znany też jako Mewlana, muzułmański teolog, mistyk i poeta - choć tworzył w języku perskim, od wielu lat pozostaje najpopularniejszym poetą Ameryki. Porusza najdelikatniejsze struny ludzkiej duszy, przerzuca mosty ponad etnicznymi i geograficznymi podziałami, i pomost Miłości pomiędzy człowiekiem i Bogiem.

Książka „Masnawi I” - oprawa miękka - Wydawnictwo Barbelo.

Książka posiada 240 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Masnawi I"
Dżalaloddin Rumi - autor m.in.:
Masnawi II - okładka książki
Masnawi II Dżalaloddin Rumi;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Pasje i marzenia - okładka książki
Pasje i marzenia Teresa Dąbrowska
Produkty podobne:
Upaniszady - okładka książki
Upaniszady Marta Kudelska
Ciemność w południe - okładka książki
Ciemność w południe Arthur Koestler