pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Anioł upojony. Opowieści mistyczne
Tytuł książki:

Anioł upojony. Opowieści mistyczne

Autor książki:

Dżalaloddin Rumi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Akademickie DIALOG
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 280 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788361203124
ISBN: 978-83-6120-312-4
Data: 2009-05-12
Cena wydawcy: 28.50 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Zapomniany walc
Zapomniany walc 31.75 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Anioł Stróż
Anioł Stróż 19.42 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Trzy opowiadania o matematykach
Trzy opowiadania o matematykach i aniołach 24.96 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Anioły na izbie przyjęć
Anioły na izbie przyjęć 24.00 zł pozycja dostępna!

Niniejszy przekład jest po dwakroć pionierski. To pierwsze obszerniejsze tłumaczenie z Duchowego masnawi Rumiego na język polski dokonane bezpośrednio z oryginału perskiego, bez okrężnej drogi przez wersje anglojęzyczne. Po drugie – z uwagi na ograniczoną w Polsce ilość źródłowych materiałów z zakresu mistyki perskiej, opowieści nie zostały odarte z komentarzy Rumiego, nie przycięto ich do zgrabnej historyjki, która służy rozrywce, a jej mistycznego znaczenia zamierzonego przez autora tylko się domyślać.

Opowieści po persku skierowane są do węższego grona: studentów iranistyki oraz miłośników-amatorów języka perskiego. Krótkie, napisane prostym, a zarazem gładkim językiem z włączonymi fragmentami oryginalnych wersów Rumiego mogą stanowić dla nich przyjemną i nietrudną lekturę, a zarazem zachęcić do samodzielnego zanurzenia się w tym morzu mądrości, jakim jest Duchowe masnawi. W przypisach na końcu każdej opowieści wyjaśnione zostały trudne wyrazy, zwroty oraz wersy (ze wstępu).

Książka zawiera wybrane opowieści Rumiego w tłumaczeniu polskim Ivonny Nowickiej, iranistki, oraz w języku perskim, przystosowane dla współczesnego czytelnika przez Mohammada A. Rokniego.

Książka "Anioł upojony. Opowieści mistyczne" - Dżalaloddin Rumi - oprawa miękka - Wydawnictwo Akademickie DIALOG. Książka posiada 280 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Dżalaloddin Rumi - autor m.in.: