pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Maryja. Matka Boża i nasza
książka:

Maryja. Matka Boża i nasza

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 768 s.
Wymiar: 118x173 mm
EAN: 9788379711260
ISBN: 978-83-7971-126-0
Data: 2016-05-10
27.50  39.00  11.5 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Maryja. Matka Boża i nasza - opis książki:

Trzysta siedemdziesiąt sześć obrazów ukazujących wizerunki Matki Bożej stanowi dowód na poważne i dogłębne potraktowanie postaci Maryi w naszej publikacji.

Wędrówkę rozpoczynamy od Proroctw i zapowiedzi maryjnych, czyli od Starego Testamentu, gdzie w postaciach niektórych odważnych kobiet widziano cnoty i cechy opisujące Matkę Bożą. Druga część, Ikonografia i symbole, została poświęcona rozległemu aparatowi ikonograficznemu symboli, od tych "abstrakcyjnych", o charakterze ogólnym, po konotacje miejsc, by dojść do kwiatów, owoców i symbolicznych przedstawień cnót maryjnych. W części Maryja i święci podkreśla się wpływ, jaki już od czasów swego życia na ziemi Dziewica Matka wywierała na wybrane osoby, ukazując się im w objawieniach i wizjach. W rozdziale Maryja na Wschodzie został opisany przez twórczość ikoniczną szczególny kult postaci Dziewicy-Matki. Z kolei Maryja w ciągu wieków to krótki przegląd głównych dzieł artystów, którzy na przestrzeni czasów w decydujący sposób przyczyniali się do zmian upodobań estetycznych wiernych.

Nasze kompendium zamyka wykaz sanktuariów poświęconych Matce Bożej, prezentowanych w porządku chronologicznym ich powstawania, czasami związanych z Jej ważnymi objawieniami. Do opisów dołączone zostały alfabetyczne wykazy wydarzeń, artystów oraz lista głównych objawień maryjnych.

Książka „Maryja. Matka Boża i nasza” - oprawa twarda - Wydawnictwo Jedność.

Książka posiada 768 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Maryja. Matka Boża i nasza"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Spotkanie z hinduizmem - okładka książki
Spotkanie z hinduizmem Maria K. Byrski
Produkty podobne:
Maryja Matka Jezusa - okładka książki
Maryja Matka Jezusa Anna Paterek