pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Mars Krwawy

Autor książki:

Agnieszka Perzanowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muzeum Narodowe w Krakowie
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 134 s.
Wymiar: 215x160 mm
EAN: 9788375811599
ISBN: 978-83-7581-159-9
Data: 2021-10-07
38.64 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wystawa obejmuje ponad 80 obiektów, powstałych w okresie od XVI do XVIII wieku, wybranych ze zbioru liczącego ok. 36 tysięcy starodruków i obiektów kartograficznych. Bezcenne egzemplarze eksponowane są w Pałacyku Czapskich, w pomieszczeniu XIX-wiecznej prywatnej biblioteki - jednej z nielicznych bibliotek zachowanych z całym wyposażeniem.

Chociaż wojna to przede wszystkim zniszczenie i śmierć, jest to także czas nowych dokonań technicznych, literackich i artystycznych. Na przekór krwawemu panowaniu Marsa, boga wojny, muzy odpowiedzialne za rozwój techniki i historiografii nie zawsze milczały wśród szczęku oręża. Dawne kroniki polskie poza opisami bitew przekazują też ekspresyjne, graficzne przedstawienia scen batalistycznych, często wiernie oddające topografię pola walki.
Broni palnej używano na ziemiach polskich już w XIV wieku, ale dopiero wiek XVII zaowocował licznymi teoretycznymi opracowaniami, dotyczącymi budowy armat różnych kalibrów, stosowania rozmaitych pocisków, technicznych szczegółów ciężkiego transportu koniecznego do wydźwigania dział na mury obronne.

Książka "Mars Krwawy" - Agnieszka Perzanowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Muzeum Narodowe w Krakowie. Książka posiada 134 stron i została wydana w 2014 r. Cena 38.64 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]