pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Mapy duchowe współczesności

Autor książki:

Anna Sobolewska

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAB
Rok wyd.: 2009
Oprawa: twarda
Ilość stron: 376 s.
Wymiar: 142x202 mm
EAN: 9788374143462
ISBN: 978-83-7414-346-2
Data: 2009-02-20
pozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Rozeznawanie duchowe
Rozeznawanie duchowe 16.58 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Bitwa o życie i dusze
Bitwa o życie i dusze 16.47 zł pozycja dostępna!

Jak można by określić duchowość człowieka postnowoczesnego? Czy Bóg jest trendy? Anna Sobolewska, krytyk i badaczka literatury, stwierdza, że symptomatyczne dla naszych czasów są indywidualne i pozawyznaniowe poszukiwania religijne. Autorka Mistyki dnia powszedniego wskazuje m.in. na zafascynowanie ludzi Zachodu duchowością Wschodu. Podróż do Indii niejednokrotnie traktuje się jako pielgrzymkę, "wyprawę w głąb siebie". Przybysze z Zachodu, z innej cywilizacji i innego świata, zaczynają stosować praktyki zalecane przez mistrzów-joginów. Sobolewska jednak nie opisuje tego fenomenu jedynie z perspektywy badacza kultury. Dzieli się własnym doświadczeniem "podróży nieturystycznej" do Indii. Autorka oddaje klimat uroczystości związanych z rytuałami inicjacyjnymi. Relacjonuje spotkania z okolicznymi guru i ich współwyznawcami.
Mapy duchowe współczesności to zbiór esejów poświęconych różnym przejawom religijności człowieka współczesnego. Spectrum zainteresowań Sobolewskiej jest niezwykle szerokie. Autorka analizuje zarówno zjawiska kultury elitarnej (utwory poetyckie, spuściznę filozofów religii), jak masowej (podręczniki popularyzujące wiedzę ezoteryczną).

Książka "Mapy duchowe współczesności" - Anna Sobolewska - oprawa twarda - Wydawnictwo WAB. Książka posiada 376 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Anna Sobolewska - autor m.in.: