pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Mapa etniczna obszaru byłego ZSSR
Tytuł książki:

Mapa etniczna obszaru byłego ZSSR

Autor książki:

Krzysztof Pietkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 298 s.
EAN: 9788381801744
ISBN: 978-83-8180-174-4
Data: 2019-12-23
33.52  42.00  8.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Nowa publikacja prof. Krzysztofa Pietkiewicza stanowi próbę kompleksowego ujęcia sytuacji etnicznej, religijnej, językowej i politycznej na terytorium byłego Związku Radzieckiego niespełna trzydzieści lat po dezintegracji tego państwa. Od poprzednich polskojęzycznych opracowań tego rodzaju upłynęło dwadzieścia lat. Ze względu na dynamikę procesów etnicznych na terenie poradzieckim stan wiedzy od dawna wymagał aktualizacji. Tym samym Mapa etniczna obszaru byłego ZSRR wypełnia istotną lukę na rynku wydawniczym. [...]
Struktura tekstu opiera się na podziałach państwowych i administracyjnych. Autor kolejno przedstawia skład narodowościowy poszczególnych krajów z uwzględnieniem regionów autonomicznych, republik federalnych itp. Rosja podzielona została na część europejską, azjatycką i Kaukaz Północny. Tekst opatrzony został licznymi mapami oraz ilustracjami przedstawiającymi flagi i godła omawianych podmiotów państwowych i administracyjnych. Autor posiłkuje się także wykresami oraz tabelami, co znacząco ułatwia lekturę i pozwala uniknąć pomieszania setek etnonimów i nazw geograficznych. Jest to niewątpliwa zaleta omawianej pozycji, szczególnie że może ona być wykorzystywana jako kompendium wiedzy i podręcznik dla studentów.

Zbigniew Szmyt
Instytut Etnologii i Antropologii UAM

Książka "Mapa etniczna obszaru byłego ZSSR" - Krzysztof Pietkiewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 298 stron i została wydana w 2019 r. Cena 33.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Krzysztof Pietkiewicz - autor m.in.:
Produkty podobne:
Warunki klimatyczne Lubelszczyzny - okładka książki

Warunki klimatyczne Lubelszczyzny

Michał B. Kaszewski