pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mao. Nieznana historia

Autor książki:

Jung Chang

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 768 s.
Wymiar: 155x235 mm
EAN: 9788324072910
ISBN: 978-83-2407-291-0
Data: 2021-03-24
55.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

KSIĄŻKA ZAKAZANA W CHINACH Przez kilkadziesiąt lat rządził jedną czwartą ludności świata. Jako władca absolutny odpowiadał za śmierć ponad siedemdziesięciu milionów ludzi w czasie pokoju. Kim tak naprawdę był Mao Zedong, człowiek, którego nazywano Bogiem? Na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżniał. Nie umiał porywająco przemawiać, był kiepskim organizatorem i nie znał żadnego języka obcego. Ten przeciętny chłopak z wiejskiej chaty miał tylko jedno pragnienie: stanąć na czele światowego supermocarstwa. Zamienił Chiny w gigantyczny obóz pracy. Jego pomysły doprowadziły do największych katastrof gospodarczych w historii ludzkości. Za jego rządów kultura i edukacja zamieniły się w pranie mózgów. Ludzie, których terroryzował i oszukiwał, otaczali go bezgranicznym kultem. Bezwzględnie wykorzystywał zarówno politycznych przeciwników, jak i kobiety, które do niego lgnęły. Nad pekińskim placem Tiananmen do dziś góruje jego monumentalny portret, a za przeczytanie tej książki w Chinach można trafić do więzienia.

***

To nie książka, to bomba atomowa. Time Książka, która zmienia historię. George Walden, Daily Mail Przełomowa biografia. Autorzy prześledzili każdy aspekt życia osobistego i kariery Mao, odarli je z kłamstw, mitów i wszystkiego, co dotychczas uznawaliśmy za fakty. Jonathan Mirsky, The Independent Gdyby przewodniczący Mao naprawdę był wszechwiedzący, znalazłby w Syczuanie małą dziewczynkę o imieniu Jung Chang, zabił ją i starł z powierzchni ziemi wszystkich jej krewnych. Nicholas D. Kristof, The New York Times Chang i Halliday rzucają nowe, demaskatorskie światło na prawie wszystkie epizody burzliwego życia Mao. Potężna praca! Pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś trafi do chińskich czytelników. Michael Yahuda, The Guardian

Książka "Mao. Nieznana historia" - Jung Chang - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 768 stron i została wydana w 2021 r. Cena 55.45 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.