pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
Mały człowiek, wielkie potrzeby. Jak zadbać o prawidłowy rozwój emocjonalny...
książka:

Mały człowiek, wielkie potrzeby. Jak zadbać o prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 150 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788374897013
ISBN: 978-83-7489-701-3
Data: 2017-10-20
pozycja niedostępna

Mały człowiek, wielkie potrzeby. Jak zadbać o prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka - John Philip Louis, Karen McDonald Louis - opis książki:

Większość rodziców robi wszystko, by okazać swoim dzieciom miłość, troskę i zrozumienie. Oczywiście nie ma idealnych ojców ani idealnych matek - wszyscy popełniają błędy, powielają schematy ze swojego dzieciństwa i mimo dobrych chęci czasem postępują niewłaściwie. Dzieci nie potrzebują jednak rodziców perfekcyjnych - potrzebują rodziców, którzy je szanują, słuchają ich oraz próbują je zrozumieć. Jak zadbać o prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka? Tego uczą autorzy książki "Mały człowiek, wielkie potrzeby". Karen i John Louisowie napisali ten poradnik po tym, jak prowadzone przez nich warsztaty Good Enough Parenting odniosły ogromny sukces. Swoją filozofię mądrego wychowania opierają na przekonaniu, że najważniejsze jest zaspokajanie podstawowych potrzeb emocjonalnych, do których należą: przywiązanie i akceptacja, zdrowa autonomia i kompetencje, realistyczne granice, realistyczne oczekiwania oraz wartości duchowe i wspólnota. Autorzy przekonują, że zaspokojenie tych potrzeb jest kluczowe dla prawidłowego, zdrowego rozwoju dziecka. Tłumaczą, że źródło większości zaburzeń, problemów z samooceną czy trudności w relacjach stanowią właśnie niezaspokojone potrzeby emocjonalne z okresu dzieciństwa. Toksyczne czy bolesne doświadczenia prowadzą do negatywnych wzorców myślenia, odczuwania, zachowania, które potem dzieci wnoszą w dorosłe życie, w relacje z partnerem czy w końcu we własne rodzicielstwo. To książka dla Ciebie, jeśli chcesz: - poznać podstawowe potrzeby emocjonalne swojego dziecka; - nauczyć się, jak zaspokajać te potrzeby w zrównoważony sposób; - zbudować bliską więź z dzieckiem; - konstruktywnie radzić sobie z codziennymi trudnościami; - uniknąć zaszczepiania dziecku dysfunkcyjnych postaw i zachowań; - wychować samodzielne i emocjonalnie zdrowe dziecko.

Książka „Mały człowiek, wielkie potrzeby. Jak zadbać o prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Gdańskie Psychologiczne.

Książka posiada 150 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Mały człowiek, wielkie potrzeby. Jak zadbać o prawidłowy rozwój emocjonalny..."
John Philip Louis, Karen McDonald Louis - autor m.in.:
Potrzeby emocjonalne dziecka. Praktyczny - okładka książki
Potrzeby emocjonalne dziecka. Praktyczny poradnik... John Philip Louis, Louis Karen McDonald;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Przestępstwa seksualne. Ujęcie - okładka książki
Przestępstwa seksualne. Ujęcie psychologiczne,... Piotr Herbowski, Waldemar Krawczyk, Dominika Słapczyńska, Anna Zalewska
Macierzyństwo. Szanse i ograniczenia. - okładka książki
Macierzyństwo. Szanse i ograniczenia. Perspektywa... Agata Celińska-Miszczuk, Lidia A. Wiśniewska (red.)