pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mała księga dawnych Islandczyków

Autor książki:

Alda Sigmundsdóttir

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 232 s.
EAN: 9788366553439
ISBN: 978-83-6655-343-9
Data: 2020-05-07
24.03 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Przez stulecia mieszkańcy Islandii musieli zmagać się z trudnymi warunkami fundowanymi im przez klimat i położenie wyspy. Nic dziwnego - ponad 200 wulkanów i liczne lodowce, wysokie klify, ostry wiatr z niemal każdej strony? Do tego pustka, choć dawno temu tę samotną skałę wystającą gdzieś pośród Oceanu Atlantyckiego porastały gęste lasy. Niestety, poszły z dymem, a właściwie z parą?
Bo Islandczycy uwielbiają sauny, od zawsze. I zawsze mieli mnóstwo rozwiązań, jak przetrwać w tak surowych warunkach. Niektóre pomysłowe, inne wręcz epokowe, ale większość, jak udowadnia Alda Sigmundsdóttir, wyjątkowo komiczne.

Choć to zaledwie mała książeczka, w rzeczywistości jest prawdziwą księgą, w której pochodząca z Islandii autorka popularnego bloga "The Iceland Weather Report" przedstawia najciekawsze, najzabawniejsze i często zaskakujące fakty dotyczące tego, jak kiedyś wyglądało życie na tej wyjątkowej, wulkanicznej wyspie.

Dowiecie się z niej:
- Jakie zastosowanie miały "patyczki czuwania?"
- Dlaczego każdy musiał trzy razy westchnąć przed śmiercią?
- Na czym polegał zwyczaj "bogowania przez okno"?
Entuzjazm, z jakim autorka odkrywa przed nami kolejne zadziwiające tradycje i zwyczaje, sprawiają, że nabieramy podziwu dla ludzi, którzy potrafili przetrwać w warunkach przyprawiających o dreszcze. I szacunku dla ludzi, którzy mieszkają tam do dziś.

Książka "Mała księga dawnych Islandczyków" - Alda Sigmundsdóttir - oprawa miękka - Wydawnictwo Poznańskie. Książka posiada 232 stron i została wydana w 2020 r. Cena 24.03 zł. Zapraszamy na zakupy!