pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mała droga ufności Teresy z Lisieux

Autor książki:

Jacques Philippe

Dane szczegółowe:
Wydawca: W Drodze
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 136 s.
Wymiar: 130x205 mm
EAN: 9788379066766
ISBN: 978-83-7906-676-6
Data: 2023-01-26
31.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Ojciec Jacques Philippe wyjaśnia, na czym polega odkryta i przeżyta przez św. Teresę „całkiem nowa mała droga” – „droga ufności i miłości”, której nauczała nowicjuszki w Karmelu w Lisieux. Obierając za przewodniczkę Małą Teresę, autor pokazuje, jak wzrastać w ufności Bogu, jak prosić Ducha Świętego o siłę wiary, by dzięki temu lepiej radzić sobie z codziennością. Znajdujemy tu istotę przesłania tej młodej, zmarłej w wieku dwudziestu czterech lat, zakonnicy, którą Jan Paweł II ogłosił w 1997 roku doktorem Kościoła.

Czym zatem jest mała droga To duchowa droga Teresy, będąca autentyczną i dostępną dla wszystkich drogą do świętości, ukształtowaną w taki sposób, by nikt nie mógł się nią zniechęcić, nawet człowiek najmniejszy, najuboższy i najbardziej grzeszny; by każdy mógł odkryć w niej dostępną dla siebie drogę życia i nawrócenia – czytamy w Mała droga ufności Teresy z Lisieux (tytuł oryginalny: La voie de confiance et de l’amour avec Ste Thérese).

Ojciec Philippe posługuje się fragmentami autobiografii Teresy, w których opowiada ona o odkryciu swojej drogi. Krok po kroku komentuje jej wypowiedzi, podpowiadając tym samym czytelnikowi, jak każdy z nas może wykorzystajć jej doświadczenie w swoim życiu. Obrał on ją sobie za przewodniczkę, pokazując, jak można wzrastać w ufności Bogu i prosić Ducha Świętego o siłę wiary, by dzięki niej lepiej radzić sobie w codziennym życiu.

Książka "Mała droga ufności Teresy z Lisieux " - Jacques Philippe - oprawa miękka - Wydawnictwo W Drodze. Książka posiada 136 stron i została wydana w 2023 r. Cena 31.45 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.