pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Macierzyństwo. Szanse i ograniczenia. Perspektywa psychologii osoby
Tytuł książki:

Macierzyństwo. Szanse i ograniczenia. Perspektywa psychologii osoby

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 198 s.
Wymiar: 161x228 mm
EAN: 9788380854154
ISBN: 978-83-8085-415-4
Data: 2017-09-22
Cena wydawcy: 45.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Rodzina uczniów zdolnych
Rodzina uczniów zdolnych 36.83 zł pozycja dostępna!

Macierzyństwo. Szanse i ograniczenia. Perspektywa psychologii osoby - Agata Celińska-Miszczuk, Lidia A. Wiśniewska - opis książki:

W obliczu problemów starzenia się społeczeństw i pogłębiającego się niżu demograficznego, które stanowią zagrożenie i wyzwanie w skali regionów, państw czy nawet kontynentu, zagadnienia związane z macierzyństwem wydają się kluczowe. Powszechne dziś społeczne przekonania świadczą tymczasem, że macierzyństwo jest traktowane nie- realistycznie i jednostronnie: postrzegane bądź jedynie z perspektywy szans, bądź jedynie z perspektywy ograniczeń. Jednocześnie spotykamy się z doniesieniami medialnymi, które mogą świadczyć o tym, że wiele współczesnych kobiet nie jest przygotowanych do pełnienia roli matki lub też nie doświadcza odpowiadającego ich potrzebom wsparcia (zwłaszcza natury psychologicznej) w tym zakresie.

Książka - podejmując zagadnienia, których brakuje w polskiej literaturze psychologicznej - przeznaczona jest dla specjalistów pracujących z rodzinami: psychologów, psychoterapeutów, familiologów, doradców rodzinnych, pracowników socjalnych, pracowników sądów rodzinnych, lekarzy, położnych, personelu medycznego. Może być wykorzystana jako literatura uzupełniająca dla studentów psychologii, medycyny, pedagogiki, pielęgniarstwa, nauk o rodzinie, prawa czy socjologii. Ze względu na to, że jest pisana przystępnym językiem, może również okazać się przydatna dla samych zainteresowanych - mam i ich bliskich - jako pomoc w zrozumieniu, jakie znaczenie ma doświadczenie "stawania się i bycia matką".

Książka „Macierzyństwo. Szanse i ograniczenia. Perspektywa psychologii osoby” - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 198 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Agata Celińska-Miszczuk, Lidia A. Wiśniewska (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Rozwód jako proces. Perspektywa - okładka książki
Rozwód jako proces. Perspektywa dorosłych i dzieci Magdalena Błażek, Aleksandra Lewandowska-Walter