pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Lwowskie losy. Tańce ze śmiercią

Autor książki:

Jan Bil

Dane szczegółowe:
Wydawca: Libra
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 346 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788395121623
ISBN: 978-83-9512-162-3
Data: 2018-07-05
28.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

LWÓW. PIERWSZE MIESIĄCE 1940 ROKU. NAJGORSZY CZAS OKUPACJI SOWIECKIEJ. W MIEŚCIE PANUJĄ: GŁÓD, TERROR, I STRACH? Trwają aresztowania, zaczynają się masowe deportacje... Wszelkie próby oporu są brutalnie pacyfikowane. Udręczeni i prześladowani mieszkańcy próbują jednak normalnie żyć. Wtedy pojawia się dwóch niezłomnych - Karol doświadczony oficer przedwojennej "dwójki", dla którego nie ma rzeczy niemożliwych i jego młodszy kolega z lat szkolnych Rafał - inteligent, syn lwowskiego adwokata, a obecnie pracownik firmy zajmującej się parcelacją "pańskiej" ziemi pod przyszłe kołchozy. Spoufaleni z lwowskimi batiarami, zaangażowani w skomplikowane romanse, żyją szybko i niebezpiecznie, każdego dnia stawiają czoła Sowietom, rozpracowując równocześnie złowrogie plany ukraińskich nacjonalistów.

Pierwsza część sagi "Lwowskie losy" to wielowątkowa powieść, która przenosi nas w wir wydarzeń w okupowanym Lwowie. Barwne postaci, piękny język lwowskiego bałaku, lawina wątków - to wszystko sprawia, że czyta się ją jednym tchem.


JAN BIL urodził się w 1955 roku we Lwowie i mieszkał tam przez 35 lat. W tym czasie ukończył dwie "polskie" (radzieckie, z polskim językiem wykładowym) szkoły, a następnie polonistykę w Wilnie i wrócił do lwowskiej "10" (czyli szkoły im. Marii Magdaleny), żeby uczyć tam, gdzie kiedyś jego uczono. W roku 1990 wyjechał ze Lwowa do Warszawy, aby sześć lat później obronić pracę doktorską (UW) poświęconą twórczości Mariana Hemara. W Warszawie był zatrudniony jako polonista w kilku szkołach, pracownik Kancelarii Prezydenta RP, autor i lektor tekstów w Radio "Bajka", a obecnie (niezbadane są wyroki boskie) jako wykładowca oraz... pracownik firmy ochroniarskiej. Do "aktywów literackich" można zaliczyć kilkadziesiąt wierszy wydrukowanych w almanachach poezji, prasie krajowej i zagranicznej. Tańce ze śmiercią powstawały przez kilkanaście lat, jako hołd "lwowskiego dziecka" dla ukochanego miasta i rodziców, którzy we Lwowie świadomie pozostali.

Książka "Lwowskie losy. Tańce ze śmiercią" - Jan Bil - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Libra. Książka posiada 346 stron i została wydana w 2018 r. Cena 28.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.