pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Luźne kartki

Autor książki:

Roman Mycielski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo LTW
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 280 s.
EAN: 9788375656183
ISBN: 978-83-7565-618-3
Data: 2019-06-17
27.28  39.90  12.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Książka, którą czytelnik trzyma w dłoniach, ukazuje prawdziwe oblicze Polski Ludowej. Komunistyczne (co nie oznacza polskie) władze gnębiły swoich obywateli, nakładając na społeczeństwo różnorakie sankcje utrudniające życie.

Jest to polemika z autorami artykułów zamieszczonych w dodatku do Gazety Wyborczej zatytułowanym Historia, z dnia 23 grudnia 2013 roku. Przedstawiono tam cykl artykułów pod wspólnym tytułem Narodziny Polski Ludowej. W drugiej części niniejszej książki R. Mycielski zamieszcza też recenzje przeczytanych przez siebie książek.

Autor w obrazowy, czasem anegdotyczny, sposób opisuje szarą polską codzienność, nawiązując do własnych przeżyć i przemyśleń. W książce nie brakuje również dramatycznych historii osób prześladowanych przez system komunistyczny. Tytułowy cielak jest tu symbolem planowej gospodarki socjalistycznej w sektorze rolnictwa i handlu. Polacy, aby przetrwać, byli niejako zmuszani do kombinowania, a jego celem było przechytrzenie ustanawianego prawa.

Książka "Luźne kartki" - Roman Mycielski - oprawa twarda - Wydawnictwo LTW. Książka posiada 280 stron i została wydana w 2019 r. Cena 27.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Roman Mycielski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Zapiski komedianta - okładka książki

Zapiski komedianta

Janusz Horodniczy
Jeden dzień z życia - okładka książki

Jeden dzień z życia

Krzysztof Wielicki
Wolne media? Środowisko dziennikarskie - okładka książki

Wolne media? Środowisko dziennikarskie w 1989...

Paweł Szulc, Tadeusz Wolsza (red.)