pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Lutowanie od podstaw

Autor książki:

Witold Wrotek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 168 s.
EAN: 9788328393714
ISBN: 978-83-2839-371-4
Data: 2022-06-15
33.31  49.00  15.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Lutowanie - prosto, praktycznie, profesjonalnie!
Opanuj podstawy techniki lutowania
Poznaj przydatne narzędzia pracy
Naucz się lutowania w praktyce
Lutowanie to najtańsza, najpopularniejsza i najskuteczniejsza metoda łączenia elementów obwodów elektrycznych i elektronicznych. Nawet najbardziej zaawansowane układy nie mogłyby działać bez zastosowania tej techniki, która zapewnia nie tylko właściwe połączenie elektryczne, lecz również odpowiednio wytrzymałe spojenie mechaniczne, umożliwiając tym samym stabilne mocowanie elementów na płytce drukowanej. Do łączenia metalowych części lutowania używano już w starożytności, jednak prawdziwy rozkwit tej metody nastąpił wraz z gwałtownym rozwojem elektroniki.

Sięgnij po odpowiednie źródło wiedzy, jeśli chcesz poznać technikę lutowania i nauczyć się prawidłowo stosować ją w praktyce! Drugie wydanie książki Lutowanie od podstaw wprowadzi Cię w tajniki sztuki łączenia elementów, przedstawi niezbędne narzędzia i dobre praktyki, nauczy unikać typowych błędów popełnianych przez początkujących, a także pokaże najlepsze sposoby lutowania różnych elementów elektrycznych i elektronicznych. Dzięki lekturze dowiesz się też, jak wykonać proste prace elektryczne w swoim domu, a nawet jak naprawić typowe usterki urządzeń AGD.

Przygotowanie do lutowania
Niezbędne narzędzia i materiały
Dobre praktyki i najczęstsze błędy
Praktyczne porady dotyczące lutowania
Typowe prace i naprawy elektryczne
Ćwiczenia poprawiające umiejętności
Lutowanie elementów elektronicznych
Usuwanie usterek elektronicznych
Lutuj jak prawdziwy zawodowiec!
O autorze książki
Witold Wrotek - z wykształcenia mgr inż. elektronik. Z zamiłowania jeździec konny i autor książek informatycznych. Pierwszą napisał w 1993 roku (ABC DOS, PLJ). Do kwietnia 2008 powstało około dwustu tytułów książek autorskich, nie licząc współautorstwa.

Współpracował z pismem Nowy Elektronik oraz wydawnictwami PLJ i MIKOM. Pisze pod nazwiskiem własnym oraz pseudonimami, m.in. Paweł Kaczor, Piotr Czarny, Bolesław Ogórek, Maciej Groszek, Beata Piotrowska, Kabasa Makakaumba-Grzegorzewski, Jan Pluciński, Jacek Albera. Obecnie współpracuje z wydawnictwem Helion. Interesują go takie tematy, jak oprogramowanie biurowe, programy graficzne, pozycjonowanie stron internetowych.

Książka "Lutowanie od podstaw" - Witold Wrotek - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 168 stron i została wydana w 2022 r. Cena 33.31 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]