pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Lutowanie od podstaw

Autor książki:

Witold Wrotek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
EAN: 9788328369214
ISBN: 978-83-2836-921-4
Data: 2020-10-22
26.04  37.00  10.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Naucz się lutować jak profesjonalista
Poznaj technikę lutowania od podstaw
Wyposaż warsztat w odpowiednie narzędzia
Naucz się łączyć różne elementy elektroniczne
Nawet najbardziej zaawansowane układy elektryczne i elektroniczne nie mogłyby działać, gdyby ich elementy nie były ze sobą odpowiednio połączone. Najtańszą, najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą łączenia obwodów jest lutowanie. Zapewnia nie tylko właściwe połączenie elektryczne, lecz również odpowiednio wytrzymałe spojenie mechaniczne, a tym samym umożliwia stabilne mocowanie elementów na płytce drukowanej. I choć zalety lutowania jako techniki łączenia elementów metalowych znane są ludzkości od starożytności, to prawdziwą popularność zawdzięcza ono dopiero pojawieniu się współczesnej elektroniki, a wzrost znaczenia - jej gwałtownemu rozwojowi.

Jeśli chcesz poznać technikę lutowania i nauczyć się prawidłowo stosować ją w praktyce, sięgnij po odpowiednie źródło wiedzy! Książka Lutowanie od podstaw krok po kroku wprowadzi Cię w tajniki sztuki łączenia elementów, przedstawi niezbędne narzędzia i dobre praktyki, nauczy unikać typowych błędów popełnianych przez początkujących oraz pokaże najlepsze sposoby lutowania różnych elementów elektrycznych i elektronicznych. Nauczysz się też dzięki niej, jak wykonać proste prace elektryczne w swoim domu, a nawet jak naprawić typowe usterki występujące w urządzeniach AGD.

Przygotowanie do lutowania
Niezbędne narzędzia i materiały
Dobre praktyki i typowe błędy
Praktyczne porady dotyczące lutowania
Typowe prace i naprawy elektryczne
Ćwiczenia poprawiające umiejętności
Lutowanie elementów elektronicznych
Usuwanie usterek elektronicznych
Zostań prawdziwym mistrzem lutownicy!
O autorze
Witold Wrotek - z wykształcenia mgr inż. elektronik. Z zamiłowania jeździec konny i autor książek informatycznych. Pierwszą napisał w 1993 roku (ABC DOS, PLJ). Do kwietnia 2008 powstało około dwustu tytułów książek autorskich, nie licząc współautorstwa.

Współpracował z pismem "Nowy Elektronik" oraz wydawnictwami PLJ i MIKOM. Pisze pod nazwiskiem własnym oraz pseudonimami, m.in. Paweł Kaczor, Piotr Czarny, Bolesław Ogórek, Maciej Groszek, Beata Piotrowska, Kabasa Makakaumba-Grzegorzewski, Jan Pluciński, Jacek Albera. Obecnie współpracuje z wydawnictwem Helion. Interesują go takie tematy, jak oprogramowanie biurowe, programy graficzne, pozycjonowanie stron internetowych.

Zobacz stronę autora www.witoldwrotek.pl

Książka "Lutowanie od podstaw" - Witold Wrotek - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2020 r. Cena 26.04 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Witold Wrotek - autor m.in.:
Produkty podobne:
Teoria obwodów elektrycznych - okładka książki

Teoria obwodów elektrycznych

Stanisław Bolkowski
Połączenia spójnościowe - okładka książki

Połączenia spójnościowe

Maria Porębska, Andrzej Skorupa
Podstawy konstrukcji maszyn. Tom - okładka książki

Podstawy konstrukcji maszyn. Tom 1

Antoni Skoć, Jacek Spałek