pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Ludzkość. Historia, o jakiej nie mieliście pojęcia

Autor książki:

Tamim Ansary

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 480 s.
EAN: 9788324584390
ISBN: 978-83-2458-439-0
Data: 2021-05-05
39.77  54.90  15.13 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Co łączy Wielki Mur Chiński z bostońską herbatą, a krucjaty z systemem bankowym? Gdzie byli Saraceni, gdy zachodnia cywilizacja eksplorowała świat? Ansary udziela odpowiedzi nie tylko na pytania, które chcecie zadać, ale także na te, o których nikt nawet by nie pomyślał!
LUDZKOŚĆ to fascynujący wywód o tym, jak kształtowaliśmy historię - od epoki kamienia po erę cyfrową. Autor dowodzi, że machinę dziejów wprawiały w ruch nie zwycięskie bitwy, rozwój rolnictwa czy nawet podbój planety, lecz? opowieści! Zaczęliśmy je tworzyć przed tysiącami lat, dzięki nim mogliśmy budować społeczności, zgłębiać tajemnice świata i szukać sensu życia. To opowieści stanowiły podwalinę imperiów, a ich wzajemne przenikanie się przynosiło zarówno zamęt i wojny, jak i rozkwit kultury, ożywienie religijne czy przełomy intelektualne.

Ansary rzuca nowe światło na naszą powikłaną teraźniejszość. Przede wszystkim jednak stawia pytanie o przyszłość: czy zdołamy wymyślić nową opowieść, która przyniesie lepsze jutro następnym pokoleniom?
Pouczająca lektura, która nie pozostawi cię obojętnym. - Khaled Hosseini, autor Chłopca z latawcem oraz Tysiąca wspaniałych słońc
Pełna błyskotliwych spostrzeżeń, klarownie napisana - oto historia świata, jakiej dziś potrzebujemy. - prof. Lynn Hunt, profesor historii, autorka ksiażki Writing History In The Global Era

Książka "Ludzkość. Historia, o jakiej nie mieliście pojęcia" - Tamim Ansary - oprawa twarda - Wydawnictwo Dolnośląskie. Książka posiada 480 stron i została wydana w 2021 r. Cena 39.77 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]