pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ludzie miasta

Dane szczegółowe:
Wydawca: Krakowska Alternatywa
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 140x190 mm
EAN: 9788361407645
ISBN: 978-83-6140-764-5
Data: 2008-10-22
Cena wydawcy: 34.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Tom pod redakcją Piotra Mareckiego, Renaty Serednickiej i Igora Stokfiszewskiego jest podsumowaniem i zwieńczeniem dotychczasowej dziesięcioletniej działalności krakowskiego Stowarzyszenia Willa Decjusza, organizującego w ramach programu Homines Urbani stypendia rezydenckie dla autorów i autorek z Europy Środkowo-Wschodniej.
Bohaterami antologii są pisarze i pisarki pochodzący z Białorusi, Niemiec, Polski i Ukrainy - krytyczni obserwatorzy, zaangażowani sprawozdawcy, ironiczni komentatorzy, samolotem, pociągiem bądź samochodem, przemierzający w czasie i przestrzeni europejskie dystanse, by na poły poważnie, na poły żartobliwie spróbować na nowo zdefiniować i z różnych perspektyw ocenić zjawisko, które przywykliśmy nieco bezrefleksyjnie nazywać Europą.
Opowieść ta nie jest wbrew pozorom spójnym projektem, ale składa się z dziesiątków mikronarracji, anegdotycznych wizji. Dzisiejsza Europa bowiem bardziej niż dziewiętnastowieczną powieść realistyczną przypomina antologię opowieści o samej sobie: jedne są świetnie znane, inne dopiero powstają, a jeszcze inne czekają na odpowiedni język

Książka "Ludzie miasta" - oprawa miękka - Wydawnictwo Krakowska Alternatywa. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2008 r.