pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
okładka książki - Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy
Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy 25.81 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Archipelag islam
Archipelag islam 34.65 zł pozycja dostępna!
książka:

Lud nadziei

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788376606958
ISBN: 978-83-7660-695-8
Data: 2013-04-05
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Lud nadziei - John L. Allen , Abp Timothy Dolan - opis książki:

Arcybiskup Timothy Dolan w rozmowie z Johnem L. Allenem Jr.

Nowojorski metropolita abp Timothy Dolan to jeden z najbardziej rozpoznawalnych hierarchów Kościoła w Stanach Zjednoczonych, wyniesiony w 2012 r. do godności kardynalskiej przez Benedykta XVI. W wywiadzie-rzece z wybitnym amerykańskim watykanistą dzieli się przemyśleniami na temat obecnej sytuacji Kościoła katolickiego, zwłaszcza amerykańskiego, którego dzieje będąc też historykiem dobrze zna. Abp Dolan uważa, że powołaniem Kościoła w zlaicyzowanej cywilizacji Zachodu jest afirmowanie, wzmacnianie, głoszenie tego, co szczególnie szlachetne, piękne i najświętsze w działalności człowieka. Jednak gdy kluczowe kwestie dotyczące tożsamości Kościoła Chrystusowego są zagrożone, abp Dolan, którego zawołaniem są słowa św. Piotra Do kogóż pójdziemy", potrafi głośno wyrażać swój zdecydowany sprzeciw. Niemniej priorytetowym celem jego misji jest dokonywanie przemiany w ludzkich sercach, głównie na drodze powszechnego dialogu traktowanym jako miejsce teologiczne, gdzie objawia się Bóg.

Kard. Timothy Dolan - ur. 6.02.1950 r. w St. Louis, amerykański biskup rzymskokatolicki, rektor Papieskiego Kolegium Północnoamerykańskiego w Rzymie (1994-2001), abp Milwaukee (2002-2009), od 2009 r. abp Nowego Jorku, przewodniczący Konferencji Episkopatu USA. John L. Allen Jr. - watykanista współpracujący z magazynem National Catholic Reporter", CNN i National Public Radio. Jego rubryka internetowa All Things Catholic" jest uznawana za najlepsze źródło informacji na temat spraw Kościoła katolickiego w kraju i za granicą. Autor popularnych książek, m.in. znanych w Polsce: Opus Dei i Wszyscy ludzie papieża. Odbiorcy: - osoby zainteresowane miejscem i rozwojem Kościoła katolickiego w dzisiejszym, pełnym wyzwań świecie.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę - zajmujące, bardzo szczere refleksje hierarchy na temat obecnej kondycji Kościoła oraz jego przyszłych trendów - rzeczowy, otwarty, bezkompromisowy i trafiający do każdego odbiorcy wywód, prezentujący obraz Kościoła w pluralistycznym, skonfliktowanym i dynamicznie zmieniającym się społeczeństwie naszych czasów - wnikliwe, istotne dla wiernych, a także ogólnego wizerunku Kościoła pytania, które autor wywiadu formułuje w sposób pozwalający abp. Dolanowi na wyczerpujące omówienie ważnych, również drażliwych kwestii, tym samym zaś na poznanie osoby metropolity nowojorskiego i jego poglądów na współczesny katolicyzm.

Książka „Lud nadziei” - oprawa twarda - Wydawnictwo Jedność.

Książka posiada 296 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Lud nadziei"
John L. Allen (jr), Abp Timothy Dolan - autor m.in.: