pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Lou Duva. Moje siedem dekad w boksie

Autor książki:

Lou Duva, Tim Smith

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sine Qua Non
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788365836342
ISBN: 978-83-6583-634-2
Data: 2017-08-30
35.13 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Niezwykłe wspomnienia trenera Andrzeja Gołoty, Evandera Holyfielda i Pernella Whitakera!
Historia Lou Duvy to tak naprawdę historia boksu. Trener związany z tym sportem przez ponad 70 lat znał niemal wszystkich wielkich pięściarzy: stał się "dobrym kumplem" Joego Louisa, był świadkiem pierwszego treningu Rocky ego Marciano w legendarnej Stillman s Gym, a Joe Frazier pomagał mu w ściganiu dłużników.

W autobiografii Duva pisze o wszystkich tych legendarnych postaciach, przytaczając przy tym mnóstwo anegdot i niezwykłych historii. Ale nie tylko, bo Moje siedem dekad w boksie to także zakulisowa opowieść o prowadzeniu mistrzów świata i pretendentów do tego tytułu: płacz Gołoty w szatni po walce z Bowe em; elektryzujący pojedynek Tysona z Holyfieldem przy stole bilardowym ośrodka treningowego; Whitaker niepotrafiący rzucić narkotyków przed walką z Óscarem de la Hoyą.

Zabawna, sentymentalna i szczera autobiografia napisana przez Lou Duvę tuż przed śmiercią to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów boksu.

***
Biografia jednej z najbarwniejszych postaci świata boksu nie może być nudna. Duva był wybitnym trenerem i wspaniałym człowiekiem, który nigdy nie odmawiał dziennikarzom. Szkoda, że ukoronowaniem jego kariery nie było doprowadzenie Andrzeja Gołoty do tytułu mistrza świata. Dlaczego tak się nie stało, dowiecie się z tej książki.

- Andrzej Kostyra, "Super Express"
Człowiek orkiestra: trener, menedżer, promotor. Bez tak kolorowych postaci jak Lou Duva boks byłby uboższy. W narożniku klął na swoich zawodników jak szewc, ale gotów był się o nich bić, gdy widział, że dzieje im się krzywda. "Czułem każdy zadany im cios tak, jakbym to ja go otrzymał" - mówił. Byli dla niego jak rodzina.

- Janusz Pindera, publicysta, komentator boksu

Książka "Lou Duva. Moje siedem dekad w boksie" - Lou Duva, Tim Smith - oprawa miękka - Wydawnictwo Sine Qua Non. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2017 r. Cena 35.13 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.