pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Losy dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowej

Autor książki:

Jaroslav Hasek

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 768 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788324033911
ISBN: 978-83-2403-391-1
Data: 2015-04-09
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Ciemne piwo, czarny humor i czeskie piwiarnie w oparach absurdu.

- Nie strojcie takiej idiotycznej miny.

- Nic na to nie mogę poradzić - odpowiedział poważnie Szwejk - mnie w wojsku superarbitrowali za idiotyzm, specjalna komisja urzędowo uznała mnie za idiotę. Ja jestem idiotą z urzędu.

Kiedy zamordowano arcyksięcia Ferdynanda, zmienił się porządek świata. Jednak nic nie jest w stanie wstrząsnąć Szwejkiem na tyle, by zechciał zmienić porządek, a właściwie bałagan swojego życia. Nie zmienił się. Nie miał na to czasu.

Od wydania kultowej powieści minęło już prawie całe stulecie i rzeczywiście nic się nie zmienia. Popularność niezbyt dobrego żołnierza nie słabnie. Jego absurdalne losy przetłumaczono dotąd na 55 języków, doczekały się licznych ekranizacji i adaptacji.

Na każdego znajdzie się paragraf. Głupota Szwejka wymyka się wszelkim kategoriom. Choć w tej głupocie jest metoda. Przed wami Szwejk. Idiota z urzędu.

Jarosław Hašek (1883-1923) - dziennikarz, felietonista i satyryk, żołnierz o mało walecznym usposobieniu, bywalec knajp, urzędnik bankowy, poeta, anarchista, bolszewik i jeden z największych prozaików XX wieku.

Powieść w mistrzowskim przekładzie Antoniego Kroha.

"Kiedy proponują mi udział w jakimś publicznym spotkaniu obok Antoniego Kroha, zawsze odmawiam. Mówię, że nie wyobrażam sobie, aby ministrant miał się wypowiadać przy papieżu".

Mariusz Szczygieł o tłumaczu Losów dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowej

Książka "Losy dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowej" - Jaroslav Hasek - oprawa miękka - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 768 stron i została wydana w 2015 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]