pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Logos ergon Między schizofrenią a hermeneutyką od Daniela P. Schrebera do Alexandre a Grothendiecka

Autor książki:

Michał Gusin

Dane szczegółowe:
Wydawca: UNIVERSITAS
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 156 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788324236534
ISBN: 978-83-2423-653-4
Data: 2021-11-08
Obniżka ceny! 24.54  39.00  14.46 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Logos ergon ukazuje różnorodność i złożoność psychicznego wchodzenia w relacje z językiem na styku świadomości i nieświadomego. W wielu okolicznościach zachodzi szansa lub iluzja terapii, choć jak zaświadczają przygody tu opisane, nie wszystkie dysocjacje, charakterystyczne dla schizofrenii, mogą zostać uleczone mocą zaawansowanej hermeneutyki.

z recenzji dr hab., prof. UWr Marii Kostyszak
Rozmyślnie zestawiając w tytule autora jednej z najsławniejszych autobiografii medykalizowanego obłędu z postacią jednego z najwybitniejszych matematyków XX wieku chciałem przekształcić - jak temat muzyczny - formułę Michela Foucault: szaleństwo - nieobecność dzieła, a dokładniej: pokazać drogę, na której myślenie materializuje się w postaci dających się interpretować znaczeń, jednocześnie zrywając związki z obowiązującymi regułami dyskursu, jakkolwiek droga ta bardziej naśladować ma dystans eleackiego paradoksu, na mocy którego przestrzeń jest nieciągła, niż chronologiczny przebieg. Złowrogie terytorium pęknięć i rozszczepień, podbijane od niepamiętnych czasów pracą egzegezy i komentarzy, zamienia się przeto w strefę litoralną, w której figura konceptualna uzyskuje status mapy.

Ze Wstępu
Michał Gusin - filozof, historyk idei i osobliwości, tłumacz, pracownik Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Publikował m.in. w Kronosie, Praktyce Teoretycznej oraz Via Communicandi. Autor monografii poświęconej koncepcji Jacques a Lacana (Symptomy psychoanalizy. Jacques Lacan: od filozofii do antyfilozofii, Universitas 2018) oraz tłumaczeń prac G. Deleuze a, J.-L. Nancy ego, F. Guattariego, J.C. Milnera, C. Castoriadisa.

Książka "Logos ergon Między schizofrenią a hermeneutyką od Daniela P. Schrebera do Alexandre a Grothendiecka" - Michał Gusin - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo UNIVERSITAS. Książka posiada 156 stron i została wydana w 2021 r. Cena 24.54 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]