pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Listy matki 2. Książka z płytą CDmp3
książka:

Listy matki 2. Książka z płytą CDmp3

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 340 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788380434813
ISBN: 978-83-8043-481-3
Data: 2019-01-28
23.21  34.90  11.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Listy matki 2. Książka z płytą CDmp3 - Anna Augustyn - opis książki:

Listy Matki Anny Augustyn to niezwykła lektura. Czytając je, zapoznajemy się z jednej strony z dziejami zwyczajnej, typowej dla drugiej połowy XX wieku podkarpackiej rodziny, z drugiej strony zaś wchodzimy w wewnętrzny świat Autorki, w historię jej duszy. Listy ukazują bowiem jej głębokie autentyczne życie duchowe. Duchowość, odsłaniająca się w listach, wyrastała z codzienności życia i karmiła się codziennością.

Jak twierdzą świadkowie życia Pani Anny że dobrze wiedziała, dokąd zmierzać, i stanowczo zaczęła tam podążać - mianowicie w stronę świętości. Doznawszy w sobie głębokiego pocieszenia, wzięła na siebie misję pocieszania innych.

Musiała odrzucić wiele złych myśli. Poczuła się ich pogromczynią, skoro z takim przekonaniem pisze do córki zakonnicy: "Ale gdy przychodzą takie myśli, a my wstręt czujemy, naprawdę się męczymy i odpędzamy je - mamy wielką podwójną zasługę u Boga" (35); "Naprawdę - tak te pokusy znikają jak bańki na wodzie, ani nie wiem kiedy" (27). Umiała pocieszać innych.

W macierzyństwie odnajduje swoją tożsamość, drogę do świętości rozumianą jako postęp w miłowaniu. Serce matki chce coraz więcej dla dzieci.

o. Leon Nieścior OMI, prof. nauk teologicznych, wykładowca teologii patrystycznej na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, znawca Ojców Pustyni, duszpasterz.

Chrześcijanin może realizować to zaproszenie na różnych drogach swojego życia. Anna Augustyn realizowała je na drodze życia rodzinnego. Doświadczając miłości Boga, odpowiadała swoją miłością. Albowiem życie mistyczne prowadzi chrześcijanina do przyjęcia miłości Boga i odpowiedzi na nią, do ofiarowania siebie w miłości.

W listach do dzieci Anna Augustyn zachęca je do miłości Boga, ponieważ pragnie, aby życie duchowe było na pierwszym miejscu.

Ksiądz Stanisław Urbański (ur. 1947), profesor doktor habilitowany nauk teologicznych, kierownik Katedry Hagiografii, Zakładu Duchowości Europejskiej i Katedry Teologii Życia Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w pracy naukowo-badawczej, dydaktycznej i społecznej.

Książka „Listy matki 2. Książka z płytą CDmp3” - oprawa miękka - Wydawnictwo M.

Książka posiada 340 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Listy matki 2. Książka z płytą CDmp3"
Anna Augustyn - autor m.in.:
Słowa Matki - okładka książki
Słowa Matki Anna Augustyn;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Tułacze dzieci - okładka książki
Tułacze dzieci Hanka Ordonówna
Arystokracja. Powojenne losy polskich - okładka książki
Arystokracja. Powojenne losy polskich rodów Agnieszka Lewandowska-Kąkol
Produkty podobne:
365 dni z Ojcem Pio - okładka książki
365 dni z Ojcem Pio św. o. Pio
Listy 1932-1939 - okładka książki
Listy 1932-1939 Anna Iwaszkiewicz, Jarosław Iwaszkiewicz
Korespondencja - okładka książki
Korespondencja Tadeusz Różewicz, Henryk Vogler
Korespondencja - okładka książki
Korespondencja Tadeusz Różewicz, Zofia Nowosielska, Jerzy Nowosielski