pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Lista Wchtera. Generał SS, który ograbił Kraków

Autor książki:

Magdalena Ogórek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zona Zero
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 412 s.
Wymiar: 230x155 mm
EAN: 9788366814332
ISBN: 978-83-6681-433-2
Data: 2022-01-10
39.84  59.90  20.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

To nie teoria spiskowa. To Akta Odessy Fredericka Forsytha w realu.
Gdzie podziała się krakowska Walka karnawału z postem Brueghela, za której kopię płacono 20 milionów funtów Dokąd powędrowały zrabowane płótna Fałata, gotyckie i renesansowe meble, cenne numizmaty
Historyk, Magdalena Ogórek, prowadzi brawurowe śledztwo tropiące niemiecką grabież dzieł sztuki z okupowanych ziem Rzeczpospolitej. Trafia m.in. do zamku pod Wiedniem, którego właściciel, jeszcze 70 lat po wojnie, podpisywał się Horst von Wchter, syn gubernatora.
Otto von Wchter, austriacki baron SS, przyjaciel Himmlera, był prawą ręka Hansa Franka w okupowanym Krakowie. Ideał aryjczyka, koneser sztuki powiększa swoje kolekcje o dzieła złupione pod Wawelem, a później o trofea ze Lwowa, dokąd przenosi się by założyć Ukraińcom SS-Galizien.
Po klęsce Niemiec, na lewych papierach, trafia na ścieżkę przerzutową nazistów z Europy do Brazylii. Znajduje schronienie w Watykanie. Magdalena Ogórek prezentuje nowoodkryte dokumenty CIA, Centrum im. Szymona Wiesenthala, Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie i archiwów Watykanu. Stara się wyjaśnić, kto stoi za tajemniczą śmiercią nad Tybrem wojennego kolekcjonera polskich zabytków.
Kto oferuje na rynku antykwarycznym skarby zrabowane przez Wchtera
Kto zdecydował, że polscy urzędnicy nie chcieli przyjąć dzieł sztuki zwracanych Polsce przez syna zbrodniarza
Wielkie interesy, wielkie pieniądze. Śledztwo prowadzone w 8 krajach na 2 kontynentach.

Książka "Lista Wchtera. Generał SS, który ograbił Kraków" - Magdalena Ogórek - oprawa miękka - Wydawnictwo Zona Zero. Książka posiada 412 stron i została wydana w 2022 r. Cena 39.84 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]