pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Lilianna Łungina. Słowo w słowo
»
»
książka:

Lilianna Łungina. Słowo w słowo

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAB
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 512 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788377476567
ISBN: 978-83-7747-656-7
Data: 2012-06-18
Cena wydawcy: 49.90 złpozycja niedostępna

Lilianna Łungina. Słowo w słowo - Oleg Dorman - opis książki:

Lilianna Łungina była znaną i cenioną w Rosji tłumaczką. Słowo w słowo to książka wyjątkowa, napisana na podstawie filmu dokumentalnego Olega Dormana, w którym ta mistrzyni literackiego przekładu, należąca do elity intelektualnej swoich czasów, wspomina rok po roku swoje bogate życie, przypadające na ostatnie trzy czwarte XX wieku. Oglądało ją, wstrzymując oddech, miliony widzów.

Łungina w dzieciństwie mieszkała we Francji, w Palestynie, w Niemczech, a na początku lat trzydziestych, jako trzynastolatka, wróciła do ojczyzny, do ZSRR.

Jej zajmująca gawęda - prosta i szczera aż do bólu - to kronika dramatycznej epoki, obraz środowisk literackich Rosji Radzieckiej i osobista opowieść o życiu duchowym. Marina Cwietajewa, Wiktor Niekrasow, Dawid Samojłow, Aleksandr Twardowski, Aleksandr Sołżenicyn, Warłam Szałamow, Jewgienij Jewtuszenko, Nikita Chruszczow, Josif Brodski, Astrid Lindgren - to tylko niektórzy spośród bohaterów tej książki, dalecy i bliscy towarzysze życia Lilianny.

Wspomnienia Łunginy, wcześniej już raz spisane przez pisarkę Claude-Catherine Kiejman, spotkały się z dużym zainteresowaniem we Francji: wywiad rzeka wydany w 1990 roku stał się tam bestsellerem.

Książka „Lilianna Łungina. Słowo w słowo” - oprawa twarda - Wydawnictwo WAB.

Książka posiada 512 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor
Kupujący tę pozycję zamówili również: