pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Libri Veritatis Atanazego Raczyńskiego / Von Athanasius Raczyński...
książka:

Libri Veritatis Atanazego Raczyńskiego / Von Athanasius Raczyński Suplement /Supplement

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe UAM
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1128 s.
EAN: 9788323235880
ISBN: 978-83-2323-588-0
Data: 2020-05-20
Cena wydawcy: 95.00 złpozycja niedostępna

Libri Veritatis Atanazego Raczyńskiego / Von Athanasius Raczyński Suplement /Supplement - Kamila Bearbeitung Kłudkiewicz - opis książki:

Zasadniczy trzon archiwum Raczyński pogrupował tematycznie, zszył, oprawił w 48 róz˙nej objętości tomów i nazwał Libri Veritatis. Zachowało się 46 z nich. Zostały one opracowane przez Wojciecha Suchockiego i opublikowane w latach 2017-2018 w dwóch tomach. Niniejszy tom zatytułowany Libri Veritatis. Suplement stanowi dopełnienie i uzupełnienie właściwych Ksiąg Prawdy. To, co odróz˙nia od nich niniejszy Suplement, to decyzja samego Raczyńskiego o niewłączeniu do archiwum prezentowanych dokumentów. Jak słusznie zauwaz˙yła Anna Tomczak, wybrane przez Atanazego Raczyńskiego materiały, złoz˙one we właściwe Libri Veritatis, jako zespół nie są neutralnym i obiektywnym świadectwem historycznym. Odzwierciedlają wizję przeszłości autorstwa kolekcjonera4. Publikowany w niniejszym tomie materiał otwiera równiez˙ pole do analiz. Dlaczego tych dokumentów (zwłaszcza odnoszących się do konkretnych zamówień) kolekcjoner nie włączył do swojego wyjątkowego archiwum Czy odnoszą się do dzieł - według Raczyńskiego - mniej waz˙nych w jego kolekcji Czy dotyczą aspektów mniej istotnych dla Atanazego - znawcy sztuki, badacza, wreszcie historyka sztuki z połowy XIX w. To tylko kilka pytań o charakter relacji między dokumentacją wyodrębnioną przez Atanazego Raczyńskiego a pozostałymi dokumentami, równie skrupulatnie zbieranymi, ale nie umieszczonymi razem z kolekcją dzieł sztuki w berlińskiej Galerii.

Książka „Libri Veritatis Atanazego Raczyńskiego / Von Athanasius Raczyński Suplement /Supplement” - oprawa twarda - Wydawnictwo Naukowe UAM.

Książka posiada 1128 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Libri Veritatis Atanazego Raczyńskiego / Von Athanasius Raczyński..."