pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Liban. Przewodnik biblijny

Autor książki:

ks. Mariusz Rosik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 180 s.
Wymiar: 127x208 mm
EAN: 9788374544535
Data: 2019-11-05
Cena wydawcy: 36.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Marzącym o podróży do ojczyzny św. Szarbela polecamy kolejną pozycję ks. Mariusza Rosika, w której opowiada o krajach Bliskiego Wschodu, wspominając nie tylko o popularnych atrakcjach turystycznych, ale o miejscach związanych z Pismem Świętym i historią chrześcijaństwa. W kontynuacji popularnej Ziemi Słowa udaje się do Libanu, który wielokrotnie stał się tłem wydarzeń biblijnych.

Przewodnik odznacza się jasną strukturą. Po prezentacji dziejów kraju Czytelnik zostaje zaproszony do trzech części Libanu. Rozpoczyna wędrówkę od części centralnej, w której położona jest stolica, współczesny Bejrut, i najważniejsze sanktuarium maryjne Harissa. W części północnej uwagę przyciągają miejsca związane z życiem i posługą św. Szarbela, a także sieć przepięknie położonych górskich klasztorów, pobudzających wyobraźnię tych, których fascynuje ukryte życie mnichów w minionych wiekach. Południe kraju natomiast zdominowane jest przez historię Tyru i Sydonu, bliźniaczych miast, które niejednokrotnie stawały w szranki rywalizacji.

Książka "Liban. Przewodnik biblijny" - ks. Mariusz Rosik - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM. Książka posiada 180 stron i została wydana w 2019 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]