pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Lewica. Nowe wyzwania

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muza
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 135x200 mm
EAN: 9788328710795
ISBN: 978-83-2871-079-5
Data: 2018-11-13
26.83  39.90  13.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Lewica. Nowe wyzwania - Michael Walzer - opis książki:

Najnowsza książka profesora Michaela Walzera, jednego z najwybitniejszych amerykańskich filozofów polityki, jest wykładem na temat problemów, jakie stoją przed współczesną lewicą w niezwykle skomplikowanym współczesnym świecie.

Autor szeroko formułuje pojęcie lewicy - zalicza do niej przede wszystkim najbliższych mu "socjalistów, socjaldemokratów i lewicowych liberałów", z którymi się identyfikuje, ale także tych ludzi lewicy, z którymi się nie zgadza. W czasach pojęciowego zamętu, kiedy potoczną mądrością stało się stwierdzenie, że nie sposób określić, co jest lewicą, a co prawicą, porządkuje w jasny i przystępny sposób pewne podstawowe kryteria oraz porusza aktualne zagadnienia.

Główne pytania, które zadaje, wychodząc z założenia, że pozostaną dla ludzi lewicy niezmiennie aktualne bez względu na rozwój sytuacji na świecie, brzmią następująco: kim są nasi sojusznicy w innych krajach, kim są ludzie, o których powinniśmy się zatroszczyć, i jak możemy im pomóc? Jak powinniśmy się odnosić do nierówności i niesprawiedliwości występujących w skali świata? Kiedy należy się przeciwstawić użyciu siły w stosunkach międzynarodowych, a kiedy trzeba je poprzeć? Jak lewica, w swej przeważającej większości świecka, powinna się odnieść do zjawiska odrodzenia religijnego?
Książka Walzera od pierwszych stron ujmuje prostotą języka i przejrzystością stylu, a autor stara się unikać naukowego żargonu i ideologicznej nowomowy.

Książka „Lewica. Nowe wyzwania” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Muza.

Książka posiada 304 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Lewica. Nowe wyzwania"
Michael Walzer - autor m.in.:
O tolerancji - okładka książki
O tolerancji Michael Walzer;
Produkty podobne:
Dlaczego przestałem być lewakiem - okładka książki
Dlaczego przestałem być lewakiem Manfred Kleine-Hartlage
Nowa lewica - okładka książki
Nowa lewica Roman Tokarczyk