pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Leśna sprawa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolno
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 40 s.
Wymiar: 191x260 mm
EAN: 9788395375682
ISBN: 978-83-9537-568-2
Data: 2020-10-23
27.08  42.00  14.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

W Leśnej sprawie Tomasz Kędra i Gabriela Gorączko zapraszają młodych czytelników do spotkania z mieszkańcami Szpiczastego Lasu. Bajkowy świat żyjących nieopodal Komańczy zwierząt ma własny rytm, czas wyznaczają tu dawne tradycje, a codzienność - choć nieoczywista - od lat biegnie utartymi ścieżkami.

W harmonii lasu jest też miejsce na odwieczne spory. Te jednak przypominają już tylko rytualne potyczki - prawdziwe niebezpieczeństwo nadchodzi nagle i z daleka

Tomasz Kędra tak komentuje książkę: Leśna sprawa to historia o tym, że nie warto chować urazy zbyt długo. Ani się obejrzeć, a może ona przetrwać całe pokolenia, zamieniając się w dziwaczne przyzwyczajenia i tradycje.

Z tekstem świetnie współgrają oryginalne ilustracje Gabrieli Gorączko - dowcipne i pełne emocji. Ilustratorka, intrygująco nawiązując do folkloru, nadaje leśnej historii nie tylko wigoru, ale też aury tajemnicy.

Leśna sprawa to opowieść napisana z lekkością i humorem. Pokazuje wartość troski o wspólne dobro i siłę pojednania. Choć to książka dla młodszych czytelników, z łatwością odnajdą się w niej i dorośli. To swoiste zaproszenie do zgody ponad podziałami.

Tomasz Kędra - autor muzyki i tekstów piosenek. Z wykształcenia inżynier geologii. Z zamiłowania amator astronomii, ornitologii i permakultury. Mieszka w kamperze. Leśna sprawa to jego debiut.

Gabriela Gorączko - ilustratorka i graficzka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Stypendystka Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie, Prezydenta Wrocławia oraz Rektora Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Leśna sprawa jest jej debiutem.

Książka "Leśna sprawa" - Tomasz Kędra, Gabriela Gorączko - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolno. Książka posiada 40 stron i została wydana w 2020 r. Cena 27.08 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Tomasz Kędra, Gabriela Gorączko - autor m.in.:
Produkty podobne:
Dwie siostry i wiedźma - okładka książki

Dwie siostry i wiedźma

Agnieszka Budzicz-Marchlewska
Leśna gazeta - okładka książki

Leśna gazeta

Bjorn F. Rorvik