pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Bylejaczek

Autor książki:

Jerzy Ficowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolno
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 52 s.
EAN: 9788395939006
ISBN: 978-83-9593-900-6
Data: 2021-04-08
25.79  40.00  14.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Bylejaczka wam przedstawię:
byłby z niego niezły chłopak,
ale wszystko zawsze robi
byle jak albo na opak
Tak Jerzy Ficowski rozpoczyna opowieść o niesfornym i odrobinę zuchwałym chłopcu. Tytułowy Bylejaczek, zmęczony nieustannym upominaniem dorosłych, postanawia "do zwierząt iść od ludzi".

Chłopiec wyrusza w drogę z przekonaniem, że mieszkańcy pobliskiego lasu marzą o leniwym i rozczochranym królu. Śledzenie przygód Bylejaczka to prawdziwa przyjemność, bo spotkania ze zwierzętami zaskakują niezwykle pewnego siebie bohatera. Wyobrażenia chłopca o zwyczajach świata przyrody mijają się jednak z tym, czego doświadcza na leśnych ścieżkach. Obserwując leśne życie, Bylejaczek dowiaduje się również wiele o sobie. I potrafi wyciągać wnioski. A to już umiejętność nie byle jaka!
Jerzy Ficowski, wybitny poeta i prozaik, ma w swoim dorobku - o czym warto pamiętać - wiele tekstów pisanych z myślą o najmłodszych czytelnikach. Zapraszaliśmy już do tego literackiego świata obszernym tomem wierszy dla dzieci Lodorosty i bluszczary. Tym razem proponujemy lekturę Bylejaczka.

Maszynopis tego tekstu został odnaleziony w archiwum poety. Mimo że od powstania utworu minęło już kilkadziesiąt lat, Bylejaczek wciąż brzmi intrygująco i świeżo. W atmosferę urzekającej bajki poetyckiej Jerzego Ficowskiego świetnie wpisują się dowcipne, a miejscami zabarwione subtelną ironią ilustracje młodej artystki Gabrieli Gorączko - wyróżnionej w 2020 roku przez Polską Sekcję IBBY.

Nie ma wątpliwości, że Jerzy Ficowski darzy swojego bohatera ogromną sympatią, choć skłania go do odrobienia niełatwej lekcji, opisuje jego perypetie z niepozbawioną humoru troską. Urok historii o przekornym, ale jednak wrażliwym chłopcu z pewnością docenią nie tylko najmłodsi, lecz również dorośli czytelnicy.

Utwór ukazuje się po raz pierwszy w wersji książkowej - we współpracy z Fundacją im. Jerzego Ficowskiego. Bylejaczek wyrusza teraz na spotkanie z kolejnym pokoleniem czytelników i mamy pewność, że dla wielu będzie najlepszym przyjacielem.

Książka "Bylejaczek" - Jerzy Ficowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolno. Książka posiada 52 stron i została wydana w 2021 r. Cena 25.79 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jerzy Ficowski - autor m.in.:
Produkty podobne:
O chłopcu który szukał domu - okładka książki

O chłopcu który szukał domu

Irena Jurgielewiczowa
Król Maciuś Pierwszy - okładka książki

Król Maciuś Pierwszy

Janusz Korczak
Król Maciuś Pierwszy - okładka książki

Król Maciuś Pierwszy

Janusz Korczak
Billy i Miniputki - okładka książki

Billy i Miniputki

Roald Dahl
Antoś Mrówek i Hania Biedronka - okładka książki

Antoś Mrówek i Hania Biedronka

Włodzimierz Malczewski