pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Leśna gazeta

Autor książki:

Bjorn F. Rorvik

Dane szczegółowe:
Wydawca: DrugaNoga
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 56 s.
Wymiar: 210x285 mm
EAN: 9788393388615
Data: 2019-08-30
23.65  35.00  11.35 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Zaczęło się od gazet, którymi Lisek i Prosiaczek z niezakręconym ogonkiem zaczytywali się u Krowy. Były z makulatury. Były fascynujące. A przecież donosiły o zupełnie nieznanych miejscach, na przykład o Bergen. Nie znaleźli natomiast gazety o własnym lesie. Lisek i Prosiaczek postanowili ją założyć. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, bo wcale nie jest prosto znaleźć świeże, leśne wiadomości! Na szczęście w lesie coś się zaczyna dziać: król przybywa z wizytą. Przeczytajcie o tym jak rudaktor Lisek i reporter Prosiaczek wyruszają po materiały na pierwszą stronę leśnej gazety.

Seria o Lisku i Prosiaczku z niezakręconym ogonkiem
Leśna gazeta to jedna z trzynastu książek cyklu o Lisku i Prosiaczku. Jest to seria uwielbiana przez norweskie dzieci za niezwykłe i pełne łobuzerskiego humoru historie napisane przez Bjorna F. Rorvika oraz za śmiesznie, szalone i pełne ekspresji ilustracje Pera Dybviga. W 2005 roku seria otrzymała nagrodę literacką norweskiego ministerstwa kultury.

Bjorn F. Rorvik
Jeden z najbardziej uznanych i najchętniej czytanych w Norwegii autorów literatury dziecięcej wielokrotnie nagradzany za historie zabarwione zwariowanym humorem i pełne nadzwyczaj oryginalnych pomysłów, wspaniałe do czytania na głos i po cichu przez czytelników w każdym wieku.

Per Dybvig
Malarz, grafik, autor animacji oraz jeden z najwyżej cenionych norweskich ilustratorów literatury dziecięcej. Jest artystą nagradzanym i wystawianym. Jego ilustracje pełne są humoru i rzadkiej, niemal dziecięcej siły wyrazu.

Iwona Zimnicka
Od lat tłumaczy literaturę duńską i norweską. Przełożyła pokaźną liczbę tytułów, od serii kryminałów Jo Nesbo po osławioną "Moją walkę" Karla Ove Knausgarda. W 1996 zdobyła nagrodę im. Janusza Korczaka polskiej sekcji IBBY za tłumaczenie "Przepowiedni Dżokera" Josteina Gaardera oraz otrzymała Royal Norwegian Order of Merit przyznany przez króla Haralda V.

Książka "Leśna gazeta" - Bjorn F. Rorvik - oprawa twarda - Wydawnictwo DrugaNoga. Książka posiada 56 stron i została wydana w 2019 r. Cena 23.65 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
O czym szumią drzewa - okładka książki

O czym szumią drzewa

Peter Wohlleben
Leśna potańcówka - okładka książki

Leśna potańcówka

Karolina Nowakowska
Dwie siostry i wiedźma - okładka książki

Dwie siostry i wiedźma

Agnieszka Budzicz-Marchlewska