pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Lesby

Dane szczegółowe:
Wydawca: Supabukku
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 155x215 mm
EAN: 9788395951510
ISBN: 978-83-959515-1-0
Data: 2022-03-17
49.46 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:


"LESBY" to autobiograficzna opowieść o drodze dwóch kobiet, które od najmłodszych lat próbowały (czasami nawet nieświadomie) uwolnić się od ram i wzorców narzucanych przez konserwatywne społeczeństwo. A co zaskakujące - same w przeszłości nie ustrzegły się zachowań rasistowskich i homofobicznych wobec innych. W swojej historii opowiadają, jak szukały a później walczyły o szczęście, które dzielą obecnie. Jak ciężko jest być osobą homoseksualną z małego miasta, jak reaguje rodzina oraz znajomi i czy trudno jest znaleźć miłość, która z góry skazana jest na ustawowe potępienie.

„Już dawno chciałam, żeby ta książka powstała. Ale zanim uświadomiłam sobie, że właśnie o to chodzi, jedna myśl nie dawał mi spokoju. Na początku mało konkretna, z czasem nabierała kształtów. Myśl o tym, żeby opowiedzieć światu naszą historię. Opowiedzieć tę historię i odczarować wizerunek pary lesbijek, które przecież marzą o tym, żeby jakiś napalony facet zaprosił je WSPÓLNIE na randkę. Dorzuciwszy wcześniej do drinka tabletkę gwałtu…”
Agnieszka "Maschines" Skrzeczkowska
„Zawsze zakochiwałam się i w mężczyznach, i w kobietach. I o ile uczucie do mężczyzn było dla mnie zrozumiałe i wiedziałam, z czego wynika, o tyle uczucie do kobiet napawało mnie niepokojem. W ogóle tego nie rozumiałam. Już jako dziecko próbowałam wytłumaczyć sobie te dziwne motylki w brzuchu, które czułam w obecności kobiet. Do czasu...”
Karolina "Way Of Blonde" Brzuszczyńska

Książka "Lesby" - Karolina Brzuszczyńska, Agnieszka Skrzeczkowska - oprawa Miękka - Wydawnictwo Supabukku. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2021 r. Cena 49.46 zł. Zapraszamy na zakupy!