pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary

Autor książki:

Lawrence Wright

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 576 s.
Wymiar: 133x215 mm
EAN: 9788381915076
ISBN: 978-83-8191-507-6
Data: 2022-08-01
41.98  59.90  17.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Droga do wyzwolenia to przenikliwa analiza świata scjentologii, która powstała na podstawie materiałów archiwalnych oraz ponad dwustu wywiadów przeprowadzonych z obecnymi i byłymi członkami Kościoła.

Swą opowieść autor osnuł wokół życiorysów dwóch najświętszych dla scjentologów postaci: autora powieści science fiction L. Rona Hubbarda, w którego niespokojnym umyśle zrodziła się idea nowej religii, idealnie dopasowanej do kryzysu duchowego, jaki dotknął Amerykę po II wojnie światowej, oraz Davida Miscavige a, ambitnego i bezwzględnego następcy Hubbarda, któremu przypadło w udziale trudne zadanie utrzymania pozycji Kościoła w obliczu ciągłych skandali i problemów prawnych. Wright pokazuje, w jaki sposób Kościół zabiega o pozyskanie w swe szeregi gwiazd, takich jak Tom Cruise czy John Travolta, i jak wykorzystuje ich do realizacji własnych celów.

Przedstawia też losy osób, które już w dzieciństwie z entuzjazmem przyjęły idee Hubbarda i zgodziły się mu służyć przez "miliard lat". Nie stroni również od relacji z pierwszej ręki: pisze o przemocy, wyzysku, bezwzględności i morderczej dyscyplinie. Owoc jego pracy to coś więcej niż zwykły tekst demaskatorski - Wright odkrywa bowiem prawdziwą istotę tej kontrowersyjnej instytucji religijnej, chronionej przez amerykańską konstytucję.

Książka "Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary" - Lawrence Wright - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 576 stron i została wydana w 2022 r. Cena 41.98 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]