pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Polacy w Norwegii 1940-2010 - okładka książki
Polacy w Norwegii 1940-2010 pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Lepsze światy medyczne?. Zdrowie, choroba i leczenie polskich migrantek...
książka:

Lepsze światy medyczne?. Zdrowie, choroba i leczenie polskich migrantek w perspektywie antropologicznej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788373839502
ISBN: 978-83-7383-950-2
Data: 2018-02-02
Cena wydawcy: 27.30 złpozycja niedostępna

Lepsze światy medyczne?. Zdrowie, choroba i leczenie polskich migrantek w perspektywie antropologicznej - Izabella Main - opis książki:

Monografia autorstwa Izabelli Main zawiera bogate przypadki etnograficzne dotyczące doświadczeń Polek, które zamieszkały w Barcelonie, Berlinie oraz Londynie po akcesji Polski do Wspólnoty Europejskiej, w zakresie ich kontaktów ze służbą zdrowia na emigracji. Szczególnie fascynujące są rozważania odnoszące się do praktyk związanych z opieką medyczną nad kobietami ciężarnymi. Main opisuje nie tylko oferowane podejścia do zdrowia reprodukcyjnego w miastach emigracji oraz w Polsce, lecz także analizuje decyzje podejmowane przez ciężarne lub usiłujące zajść w ciążę Polki. Decyzje te motywowane są często w równym stopniu osobistymi preferencjami, jeśli chodzi o opiekę prenatalną, poród oraz połóg oraz sytuacją polityczną w Polsce, gdzie dostęp do pewnego rodzaju terapii jest ograniczony.

Bogaty detal etnograficzny osadzony jest w solidnie zanalizowanych ramach teoretycznych i obszernej literaturze przedmiotu. Książka Izabelli Main jest doskonałym wkładem do badań interdyscyplinarnych. Dużo w niej także obserwacji i analiz, które mogą się przydać zarówno praktykom medycznym - lekarzom, pielęgniarkom oraz położnym - jak i samym kobietom, które planują osiedlić się poza Polską. Jako antropologa stosowanego cieszy mnie także praktyczny zakres tej monografii.

Elżbieta M. Goździak
Research Professor
Institute for the Study of International Migration

Książka „Lepsze światy medyczne?. Zdrowie, choroba i leczenie polskich migrantek w perspektywie antropologicznej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar.

Książka posiada 208 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Lepsze światy medyczne?. Zdrowie, choroba i leczenie polskich migrantek..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Antropologia donosu. Seria: Inne - okładka książki
Antropologia donosu. Seria: Inne strony historii Jarosław Syrnyk, Robert Klementowski (red.)
Socjologia designu - okładka książki
Socjologia designu Magdalena Piłat-Borcuch