pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Lepanto 1571. Różańcowe zwycięstwo. Seria: Bitwy o wiarę

Autor książki:

Marcin Pielesz

Dane szczegółowe:
Wydawca: eSPe
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 152 s.
Wymiar: 141x199 mm
EAN: 9788374828055
ISBN: 978-83-7482-805-5
Data: 2017-03-29
16.52  19.90  3.38 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Poznaj niezwykłą historię wymodlonego zwycięstwa nad muzułmańskimi najeźdźcami!
Książka przenosi nas w barwne, ale i brutalne czasy, kiedy pod panowaniem Sulejmana Wspaniałego apogeum osiągnęła potęga muzułmańskich Osmanów. Flota jego następcy coraz śmielej zapuszczała się w północne rejony Morza Śródziemnego, a realne zagrożenie ze strony islamu dotyczyło całej chrześcijańskiej Europy. Autor w fascynujący sposób opowiada, jak doszło do eskalacji konfliktu, opisuje najważniejsze starcia i jak, dzięki papieżowi Piusowi V, doszło do stworzenia Świętej Ligi, sojuszu państw chrześcijańskich, zdolnego do rzucenia wyzwania Imperium Osmańskiemu i islamowi. Do decydującej bitwy floty chrześcijańskiej z Turkami doszło 7 października u wybrzeży greckich w pobliżu Lepanto. Było to jedno z największych i najbardziej krwawych starć morskich w historii świata. W książce znajdziemy pełną pasji relację z tej niezwykłej bitwy, w której - oprócz tradycyjnej broni - głównym orężem walczących był... różaniec. Modlili się dowódcy, całe załogi statków, papież i mieszkańcy wielu chrześcijańskich miast. Po zwycięstwie było dla nich oczywiste, komu je zawdzięczają. Papież Pius V ustanowił dzień zwycięstwa pod Lepanto świętem Matki Bożej Różańcowej, nazywanym potem świętem Matki Boskiej Zwycięskiej.

Lepanto 1571 to nie tylko znakomicie opowiedziana historia o wojnie, bitewnych zmaganiach i konflikcie kulturowym, ale także o skutecznym modlitewnym szturmie do nieba.

Książka "Lepanto 1571. Różańcowe zwycięstwo. Seria: Bitwy o wiarę" - Marcin Pielesz - oprawa miękka - Wydawnictwo eSPe. Książka posiada 152 stron i została wydana w 2017 r. Cena 16.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]