pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
1809 Grom nad Dunajem Zwycięstwa Napoleona nad Habsurgami. Wagram...
Księgarnia »
Książki »
książka:

1809 Grom nad Dunajem Zwycięstwa Napoleona nad Habsurgami. Wagram i Znojmo

Dane szczegółowe:
Wydawca: Napoleon V
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 527 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788365746306
ISBN: 978-83-6574-630-6
Data: 2017-02-02
61.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

1809 Grom nad Dunajem Zwycięstwa Napoleona nad Habsurgami. Wagram i Znojmo - John H. Gill - opis książki:

Niniejszy tom kończy trylogię Gilla, opisującą kampanię 1809 roku. Jest on bodaj najobszerniejszy z wszystkich, co spowodowały między innymi liczne załączniki na końcu pracy. Pracę rozpoczyna rozdział poświęcony działaniom na ziemiach polskich. Ponieważ jest to szczególnie bliskie fanom epoki napoleońskiej w naszym kraju trzeba przyznać, że autor umiejętnie wywiązał się z zadania i obiektywnie przeprowadził wywód, objaśniający przebieg walk na tym obszarze. Ciekawe jest spojrzenie człowieka, który nie pozostaje związany z naszą historią i zupełnie z zewnątrz spogląda na opisywane wydarzenia. Tym bardziej miło jest czytać pochwały pod adresem księcia Józefa i polskich żołnierzy.

Następne rozdziały przenoszą nas na teren działań Armii Włoch i próbującej jej stawić czoło Armii Austrii Wewnętrznej, wspieranej przez węgierskie pospolite ruszenie oraz na obszar Tyrolu. W tym ostatnim Austriacy (a zasadniczo wspierani przez nich rdzenni mieszkańcy) odnieśli sporo sukcesów, które przedłużyły konflikt w tym rejonie. Kolejne rozdziały kierują nas na główny front walk zajmując się odpowiedni przygotowaniami do przeprawy i walnej bitwy, w postaci tytanicznego starcia pod Wagram i pościgu po tejże bitwie zakończonego walkami pod Znojmem. Ostatni rozdział omawia zamykające kampanię starcia na odległych obszarach operacyjnych oraz rokowania pokojowe. W ostatnim tomie nie mogło zabraknąć podsumowania wojny, jak również oceny obu stron. Autor wybiegł również nieco w przyszłość opisując jakie wnioski wyciągnęły wojujące kraje z kampanii, jak również konsekwencje wojny dla Austrii i Francji.

Książka „1809 Grom nad Dunajem Zwycięstwa Napoleona nad Habsurgami. Wagram i Znojmo” - oprawa twarda - Wydawnictwo Napoleon V.

Książka posiada 527 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "1809 Grom nad Dunajem Zwycięstwa Napoleona nad Habsurgami. Wagram..."
John H. Gill - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Karol XII. Złota seria - okładka książki
Karol XII. Złota seria Bengt Liljegren
Produkty podobne: