pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Leonardo da Vinci

Dane szczegółowe:
Wydawca: Insignis
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 800 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788366071414
ISBN: 978-83-6607-141-4
Data: 2019-05-16
pozycja niedostępna

Leonardo da Vinci - Walter Isaacson - opis książki:

800 stron, 150 kolorowych ilustracji. Najnowsza książka autora bestsellerów Steve Jobs i Innowatorzy - pobudzający wyobraźnię literacki portret Leonarda da Vinci. Odwołując się do liczących tysiące stron notatników geniusza, a także do najnowszych odkryć związanych z jego życiem i dorobkiem, Walter Isaacson snuje porywającą opowieść i po mistrzowsku splata wątki twórczości artystycznej Leonarda z jego dokonaniami naukowymi.

Spod pędzla Leonarda wyszły dwa najsłynniejsze obrazy w historii malarstwa: Ostatnia Wieczerza i Mona Lisa. On sam uważał się jednak nie tylko za malarza, ale też za naukowca i inżyniera. Z pasją graniczącą niekiedy z obsesją prowadził nowatorskie badania nad anatomią człowieka, skamieniałościami, ptakami, maszynami latającymi, botaniką, geologią i sztuką projektowania broni. Niezwykła umiejętność łączenia nauk humanistycznych i przyrodniczych - której symbolem stał się Człowiek witruwiański - uczyniła Leonarda jednym z najbardziej kreatywnych geniuszy w dziejach ludzkości.

Łączenie różnorodnych pasji, tak jak z upodobaniem robił to Leonardo, wciąż pozostaje najlepszym sposobem na rozbudzenie w sobie twórczej inwencji. Życiorys Leonarda - nieślubnego dziecka, homoseksualisty, mańkuta i wegetarianina, mającego problemy z koncentracją i ocierającego się czasem o herezję - to także najlepszy dowód na to, że outsider nie musi stać na straconej pozycji. Jego historia uświadamia nam, jak ważne jest, by nieustannie podsycać głód wiedzy, być gotowym do podawania jej w wątpliwość i mieć odwagę myśleć inaczej.

Za tak ludzki portret geniusza Isaacson zasługuje na wyrazy najwyższego uznania.

The Times

Książka „Leonardo da Vinci” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Insignis.

Książka posiada 800 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Leonardo da Vinci"
Walter Isaacson - autor m.in.:
Innowatorzy TW - okładka książki
Innowatorzy TW Walter Isaacson;
Innowatorzy - okładka książki
Innowatorzy Walter Isaacson;
Kupujący tę pozycję zamówili również: